NEVŞEHİR HABERLERİ

Uçhisar’da ön ödemeli kartlı su sayacı sistemine geçiliyor.

DHA
29.03.2016 - 16:09Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,(DHA) -UÇHİSAR Belediyesi belediye meclisinin almış olduğu karara istinaden Uçhisar’da 20 gün içinde elektronik kartlı su sayacı uygulamasına geçilecektir. Uygulanmaya başlanacak olan bu sistemin Uçhisar halkına büyük faydalar sağlayacağını söyleyen Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan “Su ihtiyacının gerektiği ölçüde kullanılmasını sağlayacak olan bu sistem, hem vatandaş hem de belediye açısından önemli bir çalışmadır. Elektronik kartlı su sayacı sistemi; TSE standartlarına göre üretilmiş, elektronik akıllı kart ve diğer bilişim teknolojilerinin yardımı ile sayacı yönetip denetleyen, aynı zamanda abonelerine kontörlü su kullanma imkânı sağlayan bir sistem olduğunu belirtti. Elektronik sayaçların güvenilir ve hassasiyeti yüksek olması en önemli artılarından bir tanesidir. Kartlı su sayacı sayesinde oto kontrol mekanizması devreye girecek ve bilinçsizce yapılan su tüketimleri de ortadan kalkacaktır. Ayrıca, yeni sayaçların kendisini kontrol ederek hat üzerinde herhangi bir sızıntı veya kaçak olduğunda uyarı vermektedir. Böylelikle israfın önüne geçilmiş olacak ve kayıp kaçak kullanımı olmayacaktır. Sayaçlar aboneyi kesinlikle susuz bırakmayacaktır. İçerisindeki kontur bittiği anda devreye girecek olan avans konturu kullanarak mesai başlangıcına kadar vatandaşlarımız su ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Bu uygulamanın getirecek olduğu en önemli faydalardan birisi de ev sahibi ve kiracılar arasında yaşanan sıkıntılarında önüne geçilecektir. Abone ne kadar su harcaması yaptığını ve ne kadar yapabileceğini takip edebilecektir.”

Başkan Karaaslan abonelerin su sayaçlarını aldıktan sonra ücretsiz olarak montajının yapılacağını ve belediye tarafından entegrasyonu sağlandıktan sonra kolaylıkla kullanılmaya başlanacağını belirtti. Uçhisar’ın tamamına bu sistemi uygulayacaklarını belirten Başkan Karaaslan, Uçhisarlı hemşehrilerini akıllı sayaç alarak, hem su tasarrufu sağlanmasına, hem de kendi bütçelerine katkıda bulunacaklarını söyleyerek Uçhisar’da yaşayan vatandaşları yeni uygulamaya geçmelerini önerdi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Uçhisar’da ön ödemeli kartlı su sayacı sistemine geçiliyor. hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uçhisar’da ön ödemeli kartlı su sayacı sistemine geçiliyor. haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı