ANKARA HABERLERİ

Uçan Süpürge’ye Alman yardımı

Turgut KONTAŞ – Gülşah YÜCEL
16.08.2012 - 02:32Son Güncelleme :

Uçan Süpürge Derneği, yerel kadın muhabirlere destek amacıyla “Demokrasi Yayında” projesini hayata geçirdi. Almanya Büyükelçiliği de, projede kullanılmak üzere 17 bin lira bağışta bulundu.

Turgut KONTAŞ – Gülşah YÜCEL

UÇAN Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği, yerel kadın muhabirlere destek amacıyla “Demokrasi Yayında” projesini hayata geçirdi.
Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl, Uçan Süpürge'nin kadın gazeteciler için “Demokrasi Yayında” projesinde kullanılmak üzere 17 bin lira bağışta bulundu. Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği Genel Koordinatörü Sevna Somuncuoğlu, yaptığı açıklamada, derneğin amacının, Türkiye’nin kadın ve kadın hakları örgütleri arasında iletişim ağı oluşturmak ve yereldeki kadın haberlerinin dolaşımına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

500 muhabirle iletişim ağı

Somuncuoğlu, medya sektöründe çalışan kadınların yerini belirlemek için büyükelçiliğin maddi yardımının önemli olduğunu belirterek, “Bu parayı yerel kadın muhabirleri ağı ve diğer tüm projelerimiz için kullanacağız” dedi. Kadın gazetecilerin mesleki eğitimlerinin devamının çok önemli olduğunu ifade eden Somoncuoğlu, “Kadın gazeteciler arasında iletişim ağı kurulması ve yerel medyalarda kadın varlığının desteklenmesi amacıyla sayıları 500’ü aşan muhabir için bu proje ve yardım çok önemli” diye konuştu. Somuncuoğlu, proje kapsamında yerel kadın muhabirlere muhabirlik, profesyonel habercilik ve kadın hakları alanlarında internet üzerinden kursların verileceğini anlattı. Somuncuoğlu, Türkiye’nin her yerinden kadın gazetecilerin haberlerine, www.ucansupurge.org adresinden de yer verdiklerini belirtti.


Elçiye Uçan Süpürge ehliyeti

Büyükelçi Eberhard Pohl, yazılı ve görsel basının, medyanın anahtarı olduğunu; ulusal, bölgesel düzeyde olan çalışmaların kadınların medyada güçlendireceğini ve kadın gazetecilerin medyada tanıtılmasına faydalı olacağını söyledi. Projeye katkı sağlayan Almanya büyükelçiliği çalışanlarına “Uçan Süpürge Ehliyeti” ve teşekkür belgesi verildi.
Uçan Süpürge derneğinin yürüttüğü “Demokrasi Yayında” projesi, medyadaki kadın gazetecilerin mesleki eğitimlerinin devamı, aralarında iletişim ağı kurulması ve yerel medyalarda kadın varlığının desteklenmesi amacıyla 500’ü aşkın kadın muhabire profesyonel habercilik ve kadın hakları alanlarında internet üzerinden kurslar verilmesini amaçlıyor. Eğitimin 15 Eylül’de başlaması öngörülüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Uçan Süpürge’ye Alman yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2012 tarihinde saat 02 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uçan Süpürge’ye Alman yardımı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı