Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uçaktan kurtuldular uçurumda dondular

  Hürriyet Haber
  27 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Aralık 2000 - 00:01

  Üç yolcunun bulunduğu uçak İsviçre-İtalya sınırında düştü. Sağ kalan ve yakındaki köye ulaşmaya çalışan yolculardan ikisi yuvarlandıkları uçurumda donarak öldü, diğeri kurtuldu.

  İçinde üç kişinin bulunduğu çift motorlu uçak, cumartesi günü İtalya'nın Milano Kenti'ne gitmek üzere İsviçre'den havalandı. Ancak uçak sebebi bilinmeyen bir nedenle 3 bin 200 metre yükseklikte bulunan İtalya ile İsviçre sınırındaki Col de Valpelline bölgesine düştü.Termal kamerayla aradılar

  Uçağın radarda kaybolmasının ardından ısıya duyarlı kameralar ile enkazın belirlenmesi için bölgeye ekip gönderildi. Uçağın yeri pazartesi günü belirlenebildi. Ancak yolcular bulunamadı. Kurtarma ekipleri kardaki ayak izlerini takip ederek kayıp kişileri aramaya koyuldular.

  Biri kurtulmayı başardı

  Ekipler, en yakın köye ulaşmak üzere yola çıkan 3 kişiden ikisinin cesedi ile karşılaştılar. Ölenlerin karla kaplı bölgedeki bir yamaçtan uçtukları ve donarak öldükleri belirlendi. Diğer yolcu ise bir metreye ulaşan kara rağmen İtalyan köyü Prarayer'e ulaşarak donmaktan son anda kurtuldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı