Dünya Haberleri

DÜNYA

  Uçakta mucize

  Hürriyet Haber
  31 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 31 Mart 1998 - 00:01

  Peru'da El Nino'zedeleri taşıyan bir uçak, sel sularının geçtiği bir kanala düştü. 28 kişinin öldüğü, 18 kişinin de kaybolduğu kazadan 15 yolcu sağ kurtuldu.

  Kaza Peru Hava Kuvvetleri'ne ait Antonov tipi uçak, El Nino'nun yol açtığı sellerde mahzur kalan 61 kişiyi Ekvator sınırındaki Tumbes kasabasından Piura kentine tahliye ederken meydana geldi. Piura Havalimanı'na inişe geçen uçak, motorlarından birinin susması üzerine hızla yükseklik kaybetmeye başladı. Pilot, hava kulesine kazanın kaçınılmaz olduğunu, ancak uçağa yön verebileceğini bildirdi.

  Gecekonduların üzerine düşecekti

  Peru Devlet Başkanı Alberto Fujimori'nin verdiği bilgiye göre, pilot son anda uçağa yön vererek Puira'nın dışındaki gecekondu bölgelerine düşmesini ve büyük bir faciaya yol açılmasını önledi. Uçak sel sularını yönlendirilmesi için La Primavera ve Senor de Los Milagros mahalleri arasında açılmış kanallardan birine düştü. Hızla yere çakılan uçak çarpmanın şiddetiyle ikiye bölündü, ancak patlama meydana gelmedi.

  Yerde de iki yaralı var

  5 kişilik mürettebat dahil 15 kişi kazadan şans eseri sağ kurtuldu. Mürettebatın durumunun ağır olduğu bildirilirken, 18 kişinin ise kayıp olduğu açıklandı. Uçakta kabin personelinin yanı sıra 50 yetişkin ve 6 çocuk bulunuyordu. Kazada iki ev de hasar görürken, binalarda bulunan biri çocuk 2 kişi ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı