Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uçakta kalp krizinden ölen meclis üyesi anıldı

  Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  14.10.2008 - 12:12 | Son Güncelleme: 14.10.2008 - 12:12

  ANKARA’dan uçakla Diyarbakır’a gelirken kalp krizi geçiren ve yaşanan ambulans skandalı nedeniyle uzun süre havaalanında müdahale beklerken kaldırıldığı Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitiren Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi AKP'li meclis üyesi 55 yaşındaki Mehmet Sıddık Kanat için bugün belediye meclisinde anma toplantısı yapıldı.

  Yenişehir Belediyle Meclisi'ndeki törene, DTP’li Belediye Başkanı Fırat Anlı, meclis üyeleri ve Kanat’ın kardeşi Faysal Kanat ile eski Milletvekili İrfan Rıza Yazıcıoğlu da katıldı. Kanat için yapılan saygı duruşundan sonra konuşan Belediye Başkanı Fırat Anlı Kanat ile 4.5 yıl boyunca kente hizmet için bir çabayı ve emeği paylaştıklarını belirterek şöyle dedi:

  “Meclisimiz, Belediyemiz ve Yenişehir halkı için erken bir ölümdür. Bu meclisteki uyum, birliktelik ve kolektif iradenin oluşmasında, ortaklaşmanın sağlanmasında en büyük katkıya sahip arkadaşlarımızdan birisiydi. Meclisimizde, çalışmalarımızda, hepimizin üzerinde emeği vardı. Hiçbir gün politik kaygılarla hareket etmedi. Pozitife ve iyiye ulaşmada, birbirimize karşı saygı ve sevgiyi büyütmede hepimizin üzerinde emeği vardı” dedi.

  Konuşmanın ardından Başkan Anlı ve meclis üyeleri Kanat’ın yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı