Gündem Haberleri

  "Uçakta bomba var" diye bağırınca gözaltına alındı

  Faik KAPTAN- Taner YENER/İSTANBUL, (DHA)
  16.05.2011 - 12:26 | Son Güncelleme:

  İstanbul’dan Stutgart’a gitmek isteyen yolcu, tüm işlemlerini yaptırdıktan sonra dalgınlık sonucu THY’nin uçağını kaçırınca önce görevliyle tartıştı, "Uçakta bomba var" diye bağırınca da gözaltına alındı.

  İstanbul’dan dün saat 14.30’da THY’nin TK 1705 sefer sayılı uçağıyla Almanya’nın Stuttgart’a gitmek için Atatürk Havalimanı’na gelen yolcu M.B.Ö (41), check-in işlemlerini yaptırdıktan sonra uçağın kalkacağı körüğe, gümrüklü salonda fazla oyalandığı için geç gitti. Bu sırada uçağın kapı kapattığını öğrenen ve uçağa alınmayan M.B.Ö, buradaki görevlilerle tartıştı. Tartışma sırasında agresif hareketlerde bulunan M.B.Ö, görevliye ”Bu uçakta bomba var, uçurmayın o halde” sözlerini sarf edince güvenlik görevlileri tarafından gözaltına alındı.

  Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne getirilen ve geceyi de burada geçiren M.B.Ö, burada verdiği ilk ifadede uçağa geç kaldığını, uçağa binebilmek için görevliyle tartıştığını, görevlinin kendisine hiç yardımcı olmadığını, bunun üzerine sinirlendiğini, aralarında çıkan tartışma sırasında bir anlık öfke ile ”Uçakta bomba var uçurmayın o halde” dediğini, bunun üzerine polis tarafından göz altına alındığını anlattı.

  M.B.Ö, Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’nden sabah saatlerinde Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı