Uçaklara tavan fiyat geliyor

Hürriyet Haber
26 Eylül 2013 - 12:19Son Güncelleme : 26 Eylül 2013 - 15:35

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, İç hat uçuşlarda tavan fiyat uygulamasıyla ilgili "Çalışma tamamlandı, muhtemelen bayram sonrası yürürlüğe girer" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, uçak biletlerinde tavan fiyat uygulamasının tamamlandığı belirterek, büyük ihtimalle bayram sonunda yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Bakan Yıldırım, Karayolları Genel Müdürlüğünde 11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurası Sonuç Bildirgesi'nin açıklandığı toplantıda, gazetecierin sorularını yanıtladı.

Yurtiçi uçak biletlerinde tavan fiyat uygulamasına yönelik soru
üzerine Yıldırım, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) 1 yıl boyunca iç hat
uçuşlarında gerçekleşen fiyatları taradığını ve ortalama bir uçuş bilet fiyatı çıkardığını belirtti. SHGM'nin ayrıca tüm havayolu şirketleriyle görüşmeler yaptığını anlatan Yıldırım, çalışmanın tamamlandığını ve karar aşamasına gelindiğini ifade etti.

Uçuşlarda revezrvasyonların önceden yapıldığını hatırlatan Yıldırım, bu nedenle uygulamanın büyük bir ihtimalle bayram sonunda yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Bakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Burada dikkat etmemiz gereken konu; tavan fiyat koyduğumuzda ucuza seyahat etmenin önüne de geçmemiz lazım. Yukarıda sınır koyduğunuz zaman 100 liranın altında satılan biletlerin de daha yüksek bedele çıkma riski var, ona da dikkat ediyoruz. Ama bizim için öncelikli olan vatandaşımızın mağdur olmaması.
Havayolu şirketleri de bu konuda sorumluluklarının bilincindeler. Böylece hep
birlikte hem sektörü zora sokmayacak ama aynı zamanda vatandaşı rahatlatacak bir uygulamayı getirmiş olacağız. Böylece fırsatçıların da önüne geçmeyi hedefliyoruz."    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı