Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Uçaklara kendi kendini temizleyen tuvalet geliyor

  Hürriyet Haber
  06.03.2016 - 19:06 | Son Güncelleme:

  Uçak üretimi yapan firmalardan Boeing, kendi kendini temizleyebilen uçak tuvaleti geliştirdi.

  Ülkemizde de birçok hava yolu şirketi bünyesinde yer alan ve yoğun olarak kullanılan Boeing yapımı yolcu uçaklarına, Boeing tarafından farklı bir yaklaşım getirilmiş durumda. Doğrudan Boeing firması tarafından yapılan açıklamaya göre Boeing, yeni nesil yolcu uçakları için kendi kendini hijyenize edebilen uçak tuvaletleri geliştirdi.

  ABD hükümeti uçaklarda elektronik sigarayı yasaklıyorABD hükümeti uçaklarda elektronik sigarayı yasaklıyor

  Bilindiği gibi uçak tuvaletlerinin atıkları, uçuş sonrası yer ekibi tarafından sağlanıyor. Ancak Boeing firması, yolcuların ortak kullanım alanı olan uçak tuvaletlerini, hijyen yönünden en iyi hale getirecek bir çalışma sürdürüyor.

  Uçaklara kendi kendini temizleyen tuvalet geliyor

  Boeing tarafından yapılan açıklamaya göre kendi kendini temizleyen uçak tuvaleti konsepti, tuvalet içerisine yerleştirilen ultraviyole ışınım sistemi üzerine dayanıyor.

  Boeing dünyanın en hafif metalini yaptıBoeing dünyanın en hafif metalini yaptı

  Shiftdelete'in haberine göre kullanım sonrası açılan bu UV sistem, uçak tuvaletinin tamamındaki patojenlerin yaklaşık %99,9’luk oranını temizleyebiliyor.

  Uçaklara kendi kendini temizleyen tuvalet geliyor

  Tuvalet kabinini tamamı üzerine yansıtılabilen bu UV sistemi, dolayısıyla tek bir işlem ile tüm uçak tuvaletini kullanım ardından temizleyebiliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı