Gündem Haberleri

  Uçaklar Kilis'in karşısındaki IŞİD hedeflerini bombalıyor

  DHA
  14.04.2016 - 10:12 | Son Güncelleme:

  Son bir haftada 10'a yakın roketatar mermisinin düştüğü ve 2 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis'in tam karşısında bulunan IŞİD hedefleri, sabah saat 06.30'dan itibaren koalisyon ülkelerinin uçakları tarafından bombalanıyor.

  Kilis'in Arpakesmez Köyü'nün karşısında bulunan Suriye’nin Savran, Soran, Havar ve Kefre köylerini elinde bulunduran IŞİD ile muhalif grupların oluşturduğu Fetih Ordusu arasındaki çatışmalar aralıklarla devam ediyor. Bu çatışmalardan dolayı Kilis'e son bir haftada 10'a yakın Katyuşa füzesi düştü, 2 kişi yaşamını yitirdi. 

  Çatışmaların sürdüğü bölgedeki IŞİD mevzileri bu sabah saat 06.30'dan itiblaren koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından hedef alındı. Sık sık uçaklar tarafından hedef alınan IŞİD mevzilerinden yükselen dumanlar Türkiye tarafından da görüldü. Sınır hattında güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılırken, Suriye tarafından zaman zaman silah ve patlama sesleri duyuluyor.

  Kilis’e 5 roketatar mermisi düştü: Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bölgedeKilis’e 5 roketatar mermisi düştü: Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bölgede

  Etiketler: bombardıman
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı