Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uçakla forma operasyonu

GS Store’lara forma yetiştiremeyen yönetim, son çareyi Hollanda’dan buldu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

“Hedef 1 milyon” parolasıyla yola çıkan sarı kırmızılı-lar, taraftarın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Raflar boş kaldı. Şimdiye kadar 95 bin forma satan Cimbom, talebi karşılamak için özel uçakla yeni siparişleri getirtti.

GALATASARAY, darphaneye döndü. Futbol takımının başarısı, sarı kırmızılıların kasasına yaradı. Geçtiğimiz sene elde edilen şampiyonluğun ardından, hazırlık maçındaki başarılı sonuçlar ve F.Bahçe’den alınan Süper Kupa zaferi sonrası Galatasaray taraftarı kulübe para yağdırmaya başladı.  Son 3 ayda GSBonus kredi kartından 4.5 milyon TL, GS Mobile telefon hattından ise son ay 1 milyon TL sağlayan G.Saray, kombine satışında 40 bin rakamına ulaştı ve bu alanda Türkiye rekoru kırdı.

Hedefi büyük koydular

Rekorları birbiri ardına kıran sarı kırmızılılar, sezona başladıkları “hedef 1 milyon forma” parolasını da gerçekleştirmek üzere. Sponsor firma Nike’tan şu ana kadar 95 bin forma sipariş eden yönetim, taraftarın yoğun ilgisi karşısında çaresiz kaldı. GS Store’larda forma bulamayan sarı kırmızılılar, yönetime sitemde bulunup, tepki gösterdi. Taraftarın yoğun ilgisini kaybetmek istemeyen yönetim, Nike’tan 30 bin forma daha istedi.

İlk kez havayolu kullanılacak

Hollanda’dan sponsoru olduğu takımlara karayolu ile formalarını gönderen Nike, 10 gün sonra Türkiye’de olacak olan formaları özel uçakla getirdi. Yönetimin temasları ile özel uçak masrafı da sponsor firma tarafından karşılandı.  30 bin adet kırmızı ve parçalı model ağırlıklı olan yeni sezon formaları talebi karşılama adına özel uçak ile Türkiye’ye getirildi. Sarı kırmızılılar, böylelikle 10 günlük karayolu gecikmesinden kurtuldu. Yönetim ayrıca bu hafta 5 bin adet daha VIP koltuğu satışa çıkaracak.

Her forma 120 TL

G.SARAY’ın yeni sezon formaları bu sezon 120 liradan satışa çıktı. Şu ana kadar toplamda 95 bin forma satma başarısı gösteren sarı kırmızılılar, 11 milyon 400 bin liralık bir gelir elde etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz