SAMSUN HABERLERİ

Uçak Ve Uzay İle Meteoroloji Mühendis Adayları Ders Başı Yaptı

IHA
05.10.2015 - 16:47Son Güncelleme :

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri ders başı yaptı.

IHA

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri ders başı yaptı.
Bu yıl ilk defa öğrenci alan Meteoroloji Mühendisliği ile Uçak ve Uzay Mühendisliğinde eğitim-öğretime başlanması nedeniyle etkinlik düzenlendi. Ballıca Kampüsündeki etkinliğe OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sevilhan Mennan ve Prof. Dr. Şenol Eren, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu, Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, OMÜ Rektörlük daire başkanları, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu fakültenin genel işleyişi hakkında bilgi verdikten sonra fakültenin kurulmasında “gerek şart” ve “yeter şartı” sağlayan Rektör Akan ile Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Kolbakır’a teşekkürlerini ve minnettarlığını iletti. Fakültenin kuruluş tarihi hakkında da bilgi veren Mısırlıoğlu fakülte olarak gelişme potansiyeline sahip olduklarını vurgulayarak havacılık ve uzay bilimlerinde en uygun yerin ve adresin kendileri olduğuna dikkat çekti.
“MÜHENDİSLİK BİR EKİP İŞİDİR”
Öğrencilere hitap eden Dekan Mısırlıoğlu, “Hayatınızın bundan sonraki dönemi için kendinizi donatmanız gerekiyor. Yabancı dil önemli, birinci dili hallettiğinizi düşünüyorum, bir dünya dili olan İngilizceyi de kotarmanız lazım. Sorunları beraber çözün, eğitiminizin daha çok ileriye gittiğini göreceksiniz. Kendinize hayatta bir yer edinin” diyerek fakültenin kuruluşunda emeği geçen, destek olan herkese teşekkür etti.
KARINCA MİSALİ
Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Havacılık ve Uzay Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (UZAYTEM) Müdürü Ferşat Kolbakır da büyük onur ve haz duyduğunu belirttiği konuşmasında “Bu işe karınca misali başladık. Bu yolda bizleri yalnız ve yarı yolda bırakmayan, benim frene bastığım yerde aksine gaza basan ve bütün şartları sağlayan bütün hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Fakültede uçaklarla ilgili tüm alt yapıların mevcut olduğunu ve öğrencilerin uçma şansına sahip olduklarını dile getiren Ferşat Kolbakır, fakülte ve yüksekokulun vatana ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.
“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ BİR HAVACILIK MERKEZİ OLACAĞIZ”
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan da bilim ve teknoloji alanında güçlü olunursa istikbalin tam olarak sağlanabileceğini kaydederek Ferşat Kolbakır’ın cerrahlığı bırakıp havacılık alanında faaliyet gösterdiğini de hatırlattı. Akan, “Ferşat Bey ve çevresindekilerde bu aşkı görünce bunun başarıyla sonuçlanabileceğini gördük” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin önemli bir havacılık merkezi haline geleceklerini söyleyerek şimdiye kadar yaptıklarının da bunun bir emaresi olduğunu aktaran Rektör Akan, yeni ve ilk olmanın heyecanının kurumların bütün çalışanlarına sirayet ettiğini vurgulayarak “Bir eğitim kurumunun başarıya ulaşabilmesinin en önemli etmeni aile olabilmesidir, bizler de o ailenin fertleri olarak daha verimli çalışmalıyız. İşin bir ucundan tutmamız lazım, aile olmanın gereği budur, sorumluluk hissetmektir. Bugüne kadar verilen çabanın, gayretin boşuna olmadığını görüyorum” diyerek emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
Etkinlikte OMÜ Sağlık, Kültür ve Spor, Bilgi İşlem, Kütüphane ve Dokümantasyon dairesi, Uluslararası İlişkiler görev alanlarıyla ilgili sunumlar yaparak öğrencileri bilgilendirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Uçak Ve Uzay İle Meteoroloji Mühendis Adayları Ders Başı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uçak Ve Uzay İle Meteoroloji Mühendis Adayları Ders Başı Yaptı haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:33
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:04
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı