« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uçak pistten kalktı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Terim, "Finlandiya kolay bir takım değil. Rakibimiz karşısında istek ve arzu zaman zaman yükseldi. Şimdi uçak pistten kalktı ve yavaş yavaş yükseliyor" dedi.

FATİH Terim, Finlandiya galibiyeti sonrası ümitli konuştu. Milli Takım Teknik Direktörü şöyle dedi: "Görmek istediğimiz takıma yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Bundan sonraki bölümde biraz yükseleceğimize inanıyorum. Sistem içinde oynamaya çalıştılar. Finlandiya kolay bir rakip değil. Portekiz ve Polonya’ya yenilmeden grubunda üçüncü oldu. İstek ve arzu zaman zaman yükseldi. Şimdi uçak pistten kalktı ve yavaş yavaş yükseliyor."

Kararı ben verdim

Terim
taktik konusunda işe şu yorumu yaptı: "2-5-3 diyebiliriz. Ben rakamlara inanmam futbolda. Mevlüt ve Tuncay ile ceza alanında kalabalık olmayı planlıyoruz. Bugün yetenekli oyuncuların mücadelesi vardı. Daha iyi oyunlar oynamaya hazırız. Birçok oyuncumla çok daha iyisini yapacağız."

Terim, Yıldıray, Halil ve İbrahim konusunda yapılan eleştiriler konusunda, "Ben söylemediğim birşeyi yapmadım. 23’e indirmeyeceğim dedim. Kimse bana ben seçmeye katılmam demedi. Ben böyle bir karar verdim. Birileri böyle bir istasyonda indi. Biz kendimize göre böyle bir şey olması gerektiğini söyledik" diye konuştu. Teknik patron sakatlar içinde şöyle konuştu: "Servet inanılmaz çalıştı. Milli Takım oyuncusuna yakışan bir oyun sergiledi. Hamit’in çok küçük bir sakatlığı oldu. Tuncay ve Aurelio’nun da ufak tefek sorunları oldu. Çıkarttık."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler