Gündem Haberleri

  Uçak kaçırıldı bilmecesi

  Hürriyet Haber
  24.12.2001 - 11:31 | Son Güncelleme:

  Birleşik Arap Emirlikleri`ne (BAE) ait bir uçak hava korsanlarınca kaçırıldığı bildirildi. Ancak Emirates Havayolları olayı yalanladı

  Birleşik Arap Emirlikleri`ne (BAE) ait bir uçak hava korsanlarınca kaçırıldı.  Yemen`deki Aden Havaalanı yetkilileri, BAE`ne ait uçağın ülkenin güneyindeki Aden Havaalanı`na indirildiğini belirttiler. Yetkililer, uçakta kaç yolcunun bulunduğunun henüz bilinmediğini kaydettiler. 

  ŞİRKET : UÇAK KAÇIRILMADI SADECE ZORUNLU İNİŞ

  Emirates Havayolları kendilerine ait Aden'e kaçırılan uçağın havalimanına güvenli bir şekilde indirildiği ve kaçırılmadığı iddia edildi. Şirketin Dubai'de bulunan sözcüsü Frances Burton, uçak pilotunun 'Uyarı ışıklarından birinin yanması üzerine Aden'e acil iniş yaptığını açıkladı. Burton 'Uçağın Aden'e güvenli bir şekilde indiğini, can ve mal kaybı olmadığını' da vurguladı.

  EL KAİDE BAĞLANTISI MI?

  Yemen'de geçtiğimiz hafta Usame Bin Ladin'e bağlı  El Kaide mensuplarına karşı bir operasyon başlatılmıştı. Düzenlenen operasyon sonucunda halk ile güvenlik güçleri arasında çatışmalarda 10'dan fazla kişi hayatını kaybetmişti. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı