Ege Haberleri

EGE

  Uçağına sahip çık

  HÜRRİYET / İZMİR
  31 Mayıs 2011 - 22:42Son Güncelleme : 31 Mayıs 2011 - 22:42

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Balıkesir Milletvekili ve adayı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Genç Sanayici ve İşadamları Derneği’ni ziyaret etti, iktidarları döneminde yapılan hizmetleri anlattı.

  Türkiye’nin 2023 hedefleri ve ihracat rakamları hakkında da bilgi veren Uğur, 1980’lerde 3 milyar dolar ve yüzde 80’inin tarıma dayandığını hatırlattı, şunları kaydetti:

  “İhracatın nasıl ve hangi şartlarda artabildiği iyi değerlendirilmeli. İstikrarın önemi böylece daha iyi anlaşılır. Türkiye, geçen yıl 17.3 milyar dolar otomotiv ihracatı yapmış, bu sene ise 24 milyar dolar bekleniyor. 2023’te ise 500 milyar dolar hedefliyoruz. 70 sente muhtaçtık, bugün yunanistan bize doğalgaz borcunu ödeyemeyecek duruma gelmiş.”

  Uğur, dört yıl sonra tekrar başlayan Balıkesir-Ankara uçak seferleri için de çağrıda bulundu, “Balıkesir uçuyor, uçağınıza sahip çıkın, Balıkesir uçsun” dedi. Haftada üç gün olan seferlerin eylülden itibaren yedi güne çıkarılacağını müjdeleyen Uğur, “Yaz sezonu dolayısıyla Körfez Havaalanı’ndan da her gün sabah-akşam istanbul ve ankara’ya sefer yapılacak. Eylülden itibaren Balıkesir’e her gün sefer konulması planlanıyor” diye konuştu. Körfez Havaalanı’nın uluslararası uçuşlara açılacağını da bildiren Uğur, ilk uçağın 17 Haziran’da geleceğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı