Uçağı kaçıran kral

DHA
21.05.2011 - 17:23 | Son Güncelleme: 21.05.2011 - 17:25

İstanbul’dan Kopenhag’a gideceği uçağını kaçırınca geceyi İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki otelde geçiren Afrika ülkelerinden Gana’daki Ashanti Bölgesi’nin Kralı 3’ncü Mama Odi Bah Grogo, bugün Danimarka’ya uçabildi.

Uçağı kaçıran kral nihayet uçtu / Foto Galeri

Üzerindeki altınları ve yerel kıyafetiyle dün olduğu gibi bugün de büyük ilgi gören Kral Grogo’nun heyetindeki bir kişinin elindeki altından sembolik kılıç, görevliler tarafından kabinde taşınması yasak olduğu için uçağın bagajına verildi.

Mama Odi Bah Grogo, 20-29 Mayıs tarihleri arasında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta düzenlenecek bir festivale katılmak için THY’nin tarifeli uçağı ile cuma günü Akra’dan İstanbul’a gelmişti. Dün seyahat edeceği İstanbul-Kopenhag uçağını kaçıran Kral Grogo ve beraberindekilerin üzerinde bulunan altınlar ile yerel kıyafetleri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde ilginç görüntülere yol açmıştı.

Bugün de Kral Grogo’ya ve heyetine ilgi büyüktü. Birçok yolcu üzeri altınla kaplı olan Kral Grogo ile hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Kral ve heyeti uçağa binmek için geldiği arındırılmış salondaki dedektörlü kapıdan geçerken üzerindeki çoğunluğu altın olan metaller nedeniyle tüm sinyal ışıkları alarm verdi. Bunun üzerine özel güvenlik görevlileri tarafından detaylı olarak arandı. Özellikle heyetinde yer alan bir kişinin elindeki altın olan sembolik kılıç dikkat çekerken, kılıcı gören bazı Kopenhag yolcuları tedirgin oldu. Kılıc, kabinde taşınması yasak olduğu için görevliler tarafından alınarak uçağın bagajına verildi.

Bu arada Ganalı kralın fotoğraflarını çeken bazı gazetecilerden fotoğraflarının gönderilmesini istedi. Kral Grogo ve heyeti daha sonra saat 14:00 da THY’nin tarifeli uçağı ile İstanbul’dan Kopenhag’a uçtu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı