Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uçağa geç kalan yolcunun çıkardığı kavga yüzünden görevlinin parmağı koptu

  DHA
  02 Nisan 2016 - 17:30Son Güncelleme : 02 Nisan 2016 - 17:46

  THY uçağına geç kalan bir yolcu Turkish Ground Services (TGS) personeli H.B ile tartıştı. Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Bu esnada görevlinin parmağı kapıya sıkışarak koptu. Yolcu olaydan sonra polis merkezine götürüldü.

  THY uçaklarına yer hizmeti veren Turkish Ground Services (TGS) personeli H.B'nin, uçağına geç kalan bir yolcunun saldırısına uğraması sonucu parmağı kapıya sıkışarak koptu. Hastaneye kaldırılan H.B'nin kopan parmağının mikro cerrahi yöntemiyle yerine dikileceği belirtildi.

  TGS yetkililerinden alınan bilgiye göre olay şöyle gelişti;
  THY'nin İstanbul'dan Hamburg'a giden TK-1663 sefer sayılı uçağı kalkış saati olan 15.10'dan kısa bir süre önce kapısını kapattı. Uçak 207 numaralı köprüden ayrılacağı sırada terminal içinde işlemlerini bitirdiği halde farklı yerlerde zaman geçirerek uçağa geç kalan M.O. adlı yolcu koşarak kapıya geldi. Ancak kapının kapandığı ve uçağın köprüden uzaklaştığını gören yolcu bağırıp çağırmaya başladı. Kapıda bulunan görevli personele “ Aç kapıyı" diye bağırarak uçağa binmek istedi. M.O, bunun kurallara aykırı olduğunu belirten TGS personelini itip kakmaya başladı.

  Kendisini sakinleştirmek isteyen TGS görevlisi H.B'yi 207 nolu köprünün metal kapısına sıkıştıran M.O, H.B'nin parmağının kopmasına neden oldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kopan parçayı da alarak H.B'yi ambulansla özel TEM Hospital'e götürdü. H.B, kopan parmağının mikro cerrahi yöntemiyle yerine dikilmesi için ameliyata alındı. 
  Hamburg yolcusu M.O. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

  Faik KAPTAN - Murat ÇAKIR /İSTANBUL

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı