"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Üç yıldır beraberiz, evlenmek istemiyor

Güzin Abla

Rumuz: Gül

Güzin Ablacığım, 19 yaşında bir kızım. Üç yıldır, benden beş yaş büyük bir gençle çıkıyorum. Çalıştığım işyerinin yanında dükkanı var. Her gün görüşüyoruz. Beni çok sevdiğini söylüyordu. Oysa üç yıl geçtiği halde ne beni istetmeyi düşünüyor ne de evlilikten söz ediyor. Dayanamadım sordum, bana abuk subuk şeyler söyledi. Cinsel organıyla ilgili anlamadığım şeyler anlattı. Güya organının çok büyük olması yüzünden hiç kimseyle evlenemezmiş. Evlense de eşini mutlu edemezmiş, çocuğu da olmazmış. Bu ne demek oluyor anlayamadım. Herşeye rağmen onu seviyorum. Söylediği doğru olabilir mi, yoksa beni çok mu saf buldu, ne dersiniz?

Canım Kızım, bu genç adam saflığından yararlanıp seni kandırmaya çalışmış, evlenmeye pek meraklı değil. Bu yüzden atmış, tutmuş, yalan yanlış bir şeyler söylemiş. Ya da gerçekten erkeklik organıyla ilgili bir sorunu var. Ama bu, dediği gibi boyutla ilgili değil, aksine bu konuda kompleksli olmasından kaynaklanabilir. Belki de kendisi de pek bilgili değil bu konuda. Bu yüzden bunların sorun olduğunu düşünüyor. Bana kalırsa, bu gibi durumların hepsinin bir çaresi vardır. Cinsel organın büyük ya da küçüklüğünün gerçekten önemli sorun olacağını sanmıyorum. Doktorlar gerçek sertleşme olduktan sonra, evlilik hayatında bir sorun yaratmayacağını söylerler. Hele çocuk olması konusunda tamamen yanlış düşünüyor. Ya da seni bu şekilde kandırıyor. Yeter ki hormonlar normal çalışsın ve erkeğin spermleri güçlü olsun. Sanırım evlilik konusunda bu genci çok sıkıştırmışsın. Erkekler bundan hiç hoşlanmazlar. Üç yıldır seninle beraber olup da evlenmek istemiyorsa, bırak onu. Yani bırakabileceğini göster. Eğer seni gerçekten seviyorsa, aklı başına gelir ve gerekeni yapar. Yok eğer sevmiyor da gönül eğlendiriyorsa, o zaman da sen boşu boşuna yıllarını onunla harcamazsın. Anladığım kadarıyla sen evlenmeyi düşünüyorsun ama o buna henüz hazır değil.

X