« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üç yıl daha Fener'de

F.Bahçe’de daha önce yıllık 1 milyon 450 bin Euro’ya oynayan 28 yaşındaki futbolcu, ilk sezon için 1 milyon 750 bin, ikinci sezon 1 milyon 850 bin, üçüncü sezon için de 1 milyon 950 bin Euro alacak. Milli Takım’da bulunan Semih avukatı aracılığı ile teklifi kabul etti.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

TRANSFERİN hızlı takımı Fenerbahçe, iç transferde de futbolcusu Semih Şentürk ile anlaşarak kadrosunu korumayı başardı. Buna göre, “Nöbetçi golcü” 3 yıl daha sarı lacivertli formayı giyecek. Fenerbahçeli taraftarları sevindiren anlaşmanın perde arkası ise şöyle gelişti.  

400 bin Euro zam aldı

Sarı lacivertli kulüpten, sözleşme yenilemek için yıllık 2.2 milyon Euro isteyen Semih’e son teklifini sunan Fenerbahçe, halen Milli Takım’ın Hollanda kampında bulunan oyuncuya dün sabaha kadar süre tanıdı. Sarı lacivertliler tekliflerinde, ilk yıl için 1 milyon 750 bin Euro, ikinci yıl için 1 milyon 850 bin Euro, üçüncü yıl için de 1 milyon 950 bin Euro önerdi.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’den yıllık 1 milyon 450 milyon Euro alan Semih Şentürk, dün sabah saatlerinde avukatı aracılığıyla kulübe dönerek teklifi kabul ettiğini söyledi. Emektar futbolcu böylece, ücretini ortalama yıllık 400 bin Euro artırmış oldu.

11 yıldır Fenerbahçe’de 

Tam 11 yıldır Fenerbahçe formasıyla mücadele eden ve takımın en eski ismi olan Semih, bu anlaşma ile birlikte 3 yıl daha Fenerbahçe forması giyecek.
Golcü oyuncu, 3 yıllık yeni anlaşma karşılığında ise toplam 5 milyon 550 bin Euro garanti para alacak. Semih Şentürk, 3 yılı tamamlaması halinde de Fenerbahçe tarihinde kulüpte en uzun süre forma giyen oyuncular arasına adını yazdırmış olacak.

En golcü 3. futbolcu

Sarı lacivertli takımda sürekli yedek kalması ve sonradan girdiği maçlarda daha başarılı olması nedeni ile adı “Nöbetçi golcü”ye çıkan Semih, geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de 25 maçta toplam 1063 dakika forma giydi. Milli futbolcu, bu karşılaşmalarda 10 kez fileleri havalandırarak, Alex ve Niang’dan sonra takımın en golcü 3. futbolcusu oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz