« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üç sahnede üç oyun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dostlar Tiyatrosu'ndan Can

Dostlar Tiyatrosu'nun yeni oyunu ‘‘Can'', Genco Erkal yorumuyla Can Yücel şiirlerinden oluşuyor. Can Yücel'in şiirlerini tiyatroya uyarlayan Genco Erkal, daha önce Nazım Hikmet, Bertolt Brecht ve Aziz Nesin'in şiirlerini de tiyatroya uyarlamıştı. Genco Erkal bu oyunun aynı zamanda yönetmeni ve tek oyuncusu.

Dostlar Tiyatrosu'nun 30. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında sergilenecek olan gösterinin sahne donatımını Can Yücel'in kızı ressam Su Yücel gerçekleştirmiş. Bugün saat 20.30'da görebileceğiniz oyun, yarın 18.00 ve pazar 15.00'te de sergileniyor.

<ı>Bilet fiyatları: Tam 5, öğrenci 3 milyon TL.

Muammer Karaca Tiyatrosu, İstiklal Cad. Beyoğlu. Tel: (0212) 252 59 35

İntikam peşindeki hizmetçiler

Tiyatro Oyunevi Jean Genet'in ‘‘Hizmetçiler'' adlı oyununu bugün 20.30'da ve yarın 19.00'da Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi'nde; pazartesi günü ise 20.30'da Devlet Tiyatrosu Taksim Sahnesi'nde sergileyecek. Dilimize Salah Birsel'in çevirdiği oyunun rejisini Mahir Günşiray, dramturjisini Çetin Sarıkartal gerçekleştirmiş. Sahne tasarımını Claude Leon ve Selim Birsel'in yaptığı ‘‘Hizmetçiler''in müziklerini Turgay Erdener, ışık düzeniniyse Yüksel Aymaz hazırlamış.

Orijinal metindeki kadın karakterlerin erkeğe dönüştüğü oyunda Mahir Günşiray, Güven İnce ve Alper Develioğlu rol alıyorlar.

Biletler Devlet Tiyatroları gişelerinden temin edilebilir. Bilgi almak ve yer ayırtmak için 251 60 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

<ı>Kadıköy Barış Manço Eğitim Kültür Merkezi, Moda Cad. Nailbey Sok. Caferağa Spor Salonu yanı, Kadıköy. Tel: (0216) 418 95 49

Taksim Sahnesi tel: (0212) 249 69 44

Aynı oyunda bir Rum ve bir Türk

Yaklaşık 15 yıldır kapalı duran Beyoğlu Spor Kulübü Tiyatro Salonu İstanbul Oyuncuları'nın ‘‘Ada'' isimli oyunuyla perdelerini tekrar açıyor. Oyunu yarından itibaren her cumartesi saat 17.00'de görebilirisiniz. Şubat 1999'da kurulan İstanbul Oyuncuları ilk temsilini Mayıs 1999'da Feriköy Kültür ve Sanatseverler Derneği'nde verdi ve daha sonra birçok festivale katıldı.

Özgürlük ve mahkûmiyet arasındaki ince çizgiyi konu alan oyunun yazarı Athol Fugard, çeviren Yücel Erten. Oyuda rol alan Kosta Kortidis aynı zamanda oyunun yönetmeni. Kortidis'in rol arkadaşıysa Ufuk Özkan.

<ı>Beyoğlu Spor Kulübü Tiyatro Salonu, İstiklal Cad. Büyük Parmakkapı Sok. (Hayal Kahvesi'nin karşısı). Tel: (0212) 251 32 48

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz