Gündem Haberleri

  Üç PKK'lının Interpol kayıtları ortaya çıktı

  Hürriyet Haber
  11.01.2013 - 11:32 | Son Güncelleme:

  Paris'te öldürülen üç PKK'lı ile ilgili Interpol kayıtları ortaya çıktı.

  Interpol kayıtlarına göre kadınlardan Sakine Cansız hakkında terör örgütü yöneticiliğinden Türkiye'nin çıkardığı kırmızı bülten var.

  Cansız 20 Mart 2007'de Hamburg'da bir baskında yakalandı, Alman polisi tarafından gözaltına alındı. Dammtor cezaevine konuldu. 40 gün gözaltında kaldı. Bu süre içinde Türkiye, iade dosyasını ulaştırmasına rağmen, Alman mahkemeleri tarafından serbest bırakıldı.
   
  Leyla Söylemez hakkında "örgüt üyeliği" suçlamasıyla gıyabi tutuklama kararı var. Ancak Söylemez sadece Türkiye'de aranıyor. Hakkında Interpol aracılığıyla kırmızı bülten yok.
   
  Elbistan doğumlu  31 yaşındaki Fidan Doğan’ın ailesi o çok küçükken Fransa'ya taşınmış. Türkiye'de sadece çocukluğunda, birkaç yıl yaşamış. Ailesiyle birlikte Fransa'ya gittikten sonra da hiç Türkiye'ye gelmemiş. Hakkında herhangi bir suçtan arama kararı, mahkeme kararı ne Türkiye'de, ne uluslararası düzeyde yok.

  HOLLANDE: “KENDİSİNİ TANIRDIM”

  Üç PKKlının Interpol kayıtları ortaya çıktı ‘SALDIRANLARIN HEDEFİ NEYDİ?’ SORUSUNA YANIT VERDİ

  Üç PKKlının Interpol kayıtları ortaya çıktı Üç PKKlının Interpol kayıtları ortaya çıktı Üç PKKlının Interpol kayıtları ortaya çıktı
  Susturucuyla 5 kurşun PKK çekilirken vurmayız Bedelsiz kalmayacak

  Üç PKKlının Interpol kayıtları ortaya çıktı PKK'YI KURDULAR ŞİMDİ DÖRT KİŞİ KALDILAR

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı