« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Üç kupa kesinlikle Ergin Ataman’ın başarısıdır"

Konuyla ilgili hurriyet.com.tr'ye konuşan Ünal Özüak "Beşiktaş’ın geçen sezon aldığı 3 kupa kesinlikle Ergin Ataman’ın başarısıdır" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başarıların hepsin Ergin Ataman'ın imzası olduğunu söyleyen Özüak "Öncelikle onlar hedefi doğru belirledi. Avrupa’nın en iyi ikinci kupasını seçtiler ve bu yüzden başarılı oldular. Eğer Euroleague’de yarışıyor olsalardı bu kadar iyi olamazlardı. Ergin Ataman takımın başına geldiğinde oyunculara paralar ödenmiyordu. Ergin, ÇARŞI’nın tepkisiyle mücadele etti. Bu yüzden Beşiktaş’ın geçen sezon elde ettiği başarılarının hepsinde Ergin Ataman’ın imzası vardır." dedi.
 
Erman Kunter'in işinin çok zor olduğunu söyleyen Özüak "Galatasaray Erman Kunter’e büyük haksızlık yaptı. Yıllardır Galatasaray Erman Kunter’i takımın başına geçireceğiz dedi fakat hiçbir zaman bu gerçekleşmedi. Galatasaray Erman’ı Cholet takımından ayırdı daha sonra kendisiyle anlaşmadı., zaten Ergin Ataman’la anlaşmıştı. Erman’ın Beşiktaş gibi başka alternatifi olmasaydı, işsiz kalabilirdi. Erman Kunter’in işi çok zor, çünkü geçen sezonu 3 kupayla tamamlayan bir takımın başına geldi." diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler