Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üç kardeş peş peşe öldü anne ise yoğun bakımda

  Mücahit YOLCU-Ömer PINAR / DHA
  21 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 21 Aralık 2009 - 10:31

  Şanlıurfa’da önce yedi yaşındaki Hedal ile beş yaşındaki Sait Ece, arkasından da en küçük kardeş olan bir yaşındaki İzzet öldü.

  Çocuklarını peş peşe kaybeden anne Zeliha Ece yoğun bakıma kaldırıldı. Adli Tıp raporu beklenirken ilk tespitlerde çocukların domuz gribinden ölmediği anlaşıldı.

  ŞANLIURFA’da dört gün önce doktora götürülen, sabah ise yataklarında ölü bulunan yedi yaşındaki Hedal ile beş yaşındaki Sait Ece’nin hayatta kalan tek kardeşleri bir yaşındaki İzzet de dün sabah yaşamını yitirdi. Üç çocuğunu ard arda kaybeden Zeliha Ece, hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı.
  İnşaat malzemeleri satışı yapan Abdülrezzak Ece, dört gün önce öksürük, ateş ve kusma gibi şikayetleri olan çocukları ilköğretim birinci sınıf öğrencisi Hedal ve anasınıfı öğrencisi Sait Ece’yi özel bir hastaneye götürdü. Hastanede serum verilen çocuklar, reçete yazılarak evlerine gönderildi. İlaç içirilen çocuklar yataklarına yatırıldı. Ancak, sabah kontrol etmek için çocuklarının odasına giren Abdülrezzak Ece, Hedal ve Sait’in cansız bedenleri ile karşılaştı. Polis, doktorun Ece kardeşlere verdiği ilaçlara el koydu. Çocuklardan alınan kan örneği domuz gribi (H1N1) şüphesiyle Adana Adli Tıp Kurumu´na gönderildi. Kardeşler ise daha sonra toprağa verildi.

  İzzet de öldü

  Aynı gece iki çocuklarının ölümünün şokunu yaşayan Ece çifti, geride kalan tek çocukları bir yaşındaki İzzet´le teselli bulmaya çalışırken, minik İzzet de önceki gece aniden ateşlendi. Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan İzzet, önceki sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Üç çocuğunu yitiren Zeliha Ece de dün sabah aniden rahatsızlandı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılan Zeliha Ece, yoğun bakıma alındı.

  Kuş gribi değil

  Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, üç kardeşin peş peşe ölümünün üzüntü verici olduğunu belirterek, ``3 kardeşin ölümüyle ilgili olarak Adli Tıp raporunun gelmesini bekliyoruz. Ancak, domuz gribinden öldükleri şüphesine karşın, çocuklardan alınan kan örneklerinin Adli Tıp’ta yapılan analizleri negatif çıktı. Yani ölümler H1N1 virüsüne bağlı olarak gerçekleşmemiş” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı