« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üç hoca üç isyan

İstanbul BŞB, Mersin İY ve Ankaragücü teknik direktörlerinden ‘sarsıcı’ açıklamalar...Arif Erdem: Kahvehaneden 11 tane adam çağırsam, bizim futbolcular kadar oynar. Nurullah Sağlam: Bu formanın ne kadar pahalı olduğunu öğretmem gerekiyorsa, öğretirim. Hakan Kutlu: Futbolcularım ikinci yarıya ıslak formayla çıktı. Çünkü yedek formamız yok.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SPOR Toto Süper Lig’de dün oynanan 3 karşılaşma sonrası, kaybeden teknik direktörleri son derece çarpıcı ve dikkatle okunması gereken açıklamalar yaptı. Son 4 maçından puansız ayrılan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u çalıştıran Arif Erdem ile 3 haftadır mağlup olan Mersin İdmanyurdu’nun hocası Nurullah Sağlam, başarısızlığın faturasını futbolculara yüklerken, ligin dibindeki Ankaragücü’nün teknik patronu Hakan Kutlu, yönetim krizine dikkat çekti...

Erdem: Birkaç kişide kaymalar oluyor

Futbolcularımın hepsi kariyerli isimler. 18-19 yaşındaki çocuklarla oynasam tamam diyeceğim ama kadromuzda tecrübeli isimler var. Bazı şeylerin farkına varamıyor herhalde futbolcular. Sen sahada mücadele etmezsen, kahveden 11 tane adam çağırsak böyle bir şey oynar. Özverimiz var, mücadelemiz var. Ama birkaç kişide kaymalar oluyor. Bu kaymalar nedeniyle mağlubiyetler geliyor.

Sağlam: Farklı yüzümü de gösteririm

Mersin İdmanyurdu çok şanlı tarihe sahip bir kulüp ve buraya çok zor şartlarda geldi. Bazıları bilmiyorsa, bu formanın ne kadar pahalı ve anlamlı olduğunu öğretmem gerekiyorsa, öğretirim. Şu ana kadar antrenörlükten ziyade ağabeylik  yaptım. Yeri gelirse farklı yüzümü göstermekten hiç çekinmem. Bazı oyuncularımız net olarak bu takımın formasının bu kadar ucuz olmadığını zaman içerisinde anlayacaklar.

Kutlu: Hiç mi vicdanları sızlamıyor?

Anlaşmalı olduğumuz firmanın parasının ödenmemesinden dolayı Sivas’a tek takım formayla geldik. Futbolcularım ilk yarı giydikleri ıslak formayla ikinci yarı sahaya çıktı. Çünkü ikinci formamız yok şu an. Bu insanların hiç mi vicdanı sızlamıyor? Futbolculardan Aydın, Bora ve Engin, salı günü fesih haklarını ellerine alacaklar. Eğer onlar da ayrılırsa nasıl mücadelesini sürdürecek bu takım?


 


Bunları da Beğenebilirsiniz