Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üç Göl Belediyeler Birliği toplantısı

  Hürriyet Haber
  09.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Küçükçekmece, Büyükçekmece ve Terkos göllerini içine alan 29 belediyenin üyeliği kapsamında kurulan Üç Göl Havzası Belediyeler Birliği'ne üye belediyelerin başkanları haftalık olağan toplantısını Tepecik Belediyesi'nin projesi olan Tepekent'te yaptılar.

  Tepekent'teki Saklı Bar'ın kapalı salonunda yapılan toplantıya katılan başkanlarına ev sahipliği yapan Tepecik Belediye Başkanı ve Tepekent Yapı Kooperatifleri Birliği Başkanı Zeki Bora, her hafta yapılan toplantıların amacını şöyle açıkladı:

  ‘‘Özellikle Üç Göl Havzası'nda bulunan ilçe ve belde belediyelerinin böyle bir dayanışma içinde bulunması mutluluk vericidir. Mevcut hükümetlerin yeterli desteğini alamayan belde ve ilçe belediyelerinin kendi aralarında sorunlara çözüm bulması sevindiricidir. Geçtiğimiz yıllar gümdeme gelen Yerel Yönetim Yasa Tasarısı'nın bölgemizde bulunan belde ve ilçe belediyelerine getireceği artılar ve eksilerin tartışılmadan meclise götürülmesi bizim açımızdan büyük sorunlara neden olacaktır.’’

  Bora, ‘‘Trakya Bölgesi'nin ciddi bir Nazım Planı hazırlanmadan böyle bir yasanın tartışılması ve meclise getirilmesi acı bir şeydir’’, diyerek şunları söyledi:

  ‘‘Belde belediyelerinin hazırlamış olduğu planlar çerçevesinde Tepekent örneğinde olduğu gibi ciddi ve geleceğe ışık tutacak projeler üretilmiştir. Bu projelerin daha yaygın hale getirilmesi, kaçak ve çarpık yapılaşmanın önlenmesi için mevcut hükümetlerin bizlere destek olması gerekmektedir. Bu nedenle Üç Göl Havzası Belediyeler Birliği'nin kendi aralarındaki dayanışma hükümete örnek teşkil edecek bir duruma gelmiştir’’ şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı