Dünya Haberleri

DÜNYA

  Üç genç kızı tecavüz edip öldürdü

  hurriyet.com.tr
  18 Aralık 2009 - 19:16Son Güncelleme : 18 Aralık 2009 - 08:52

  İngiltere’de on beş sene içinde üç genç kızı kaçırarak tecavüz eden ve sonrasında öldüren seri katil Peter Tobin'in, çıkarıldığı mahkemede ömrünü hapishanede tamamlaması kesinleşti.

  TOBİN'İN ÖLDÜRDÜĞÜ GENÇ KIZLAR

  Chelmsford ceza mahkemesinde 15 dakika süren duruşma sonucunda, Tobin eski evinin bahçesinden cesedi çıkartılan Dinah McColin’i öldürmekten ömür boyu hapis cezası aldı.

  Dinah McColin 1991 Şubat ayında Hampshire’da katıldığı bir konserden sonra kayıplara karışmıştı. 2007 yılında cesedi bulunan 18 yaşındaki genç kızın, otostop çektiği yolda Tobin tarafından arabasına alınarak kaçırıldığı ve tecavüze uğradıktan sonra öldürüldüğü ortaya çıktı.

  Vicky Hamilton adındaki 15 yaşındaki kızın katili olduğu da tespit edilen Tobin’in, 1994 yılında 14 yaşındaki iki kıza tecavüz etmekten mahkemeye çıkarıldığı belirtildi. Hakkında yeterince kanıt olmadığı için salıverilen Tobin, 2006 yılında bu sefer Polonyalı öğrenci Angelika Kluk’u kaçırarak tecavüz etti ve öldürdü.

  Kluk’un cesedi, Tobin’in Glascow’da çalışmakta olduğu kilisede saklanmış olarak bulundu. Cesedin bulunması ardından soruşturmasını genişleten polis, Tobin’in 1990’larda yaşadığı evin bahçesinde kazı başlattı.

  ÇÖP TORBALARI İLE GÖMÜLÜ CESETLER
  Kent kasabasındaki evin bahçesinde Kasım 2007’de yapılan kazılar sonucu birkaç metre mesafe aralıkla gömülmüş olan Dinah McNicol ve Vicky Hamilton’ın cesetleri bulundu. Polis, cesetlerin parçalar halinde çöp torbalarına konulmuş olarak bulunduğunu açıkladı. Bir sene sonra mahkemeye çıkarılan Peter Tobin, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

  Polis yaptığı açıklamada McNichol’ün ağzı tıkalı bir halde ve elleri ile ayakları bileklerinden bağlanmış bir şekilde bulunduğunu açıkladı. Tobin’in ilk çıkarıldığı mahkemede genç kızlara verdiği amitiriptilin adı verilen uysallaştırıcı ilaç sunulmuştu. Cesetler üzerinde yapılan testlerde ilacın izlerine rastlandı.

  Polis McNichol’ün vücut kalıntılarının konduğu poşetlerde Tobin’in parmak izleri tespit ederken, talihsiz kızın boğularak öldürüldüğü açıklandı.

  İngiltere’nin gördüğü en korkunç seri katillerden biri olan Tobin, 2008 yılında kefaletle serbest kalabilme hakkı elde etmek için 30 yıl hapis cezası çekmeye mahkûm edilmişti. Son görülen davada ise ömür boyu hapis cezası çekmesi kesinleşti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı