Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üç Fenerli yönetici UEFA ile pazarlık yaptı

F.Bahçe yönetimine yüklenen Aydınlar, “Artık yeter, taraftarı kandırmayı bırakın. Basına ‘pazarlık belgesi’ olarak servis ettiğiniz döküman ve pazarlığı kim yaptıysa onların adını ortaya çıkartın” açıklamasında bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Futbol Federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, “Gerçekten yeter artık. UEFA ile pazarlık üç Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi ve bir avukat tarafından yapılmıştır. Gerçekten vicdanlı ve dürüst insanlarsanız bu yöneticilerin isimlerini açıklayın ya da bu yöneticiler ortaya çıkıp dürüstçe bu süreci anlatsınlar” dedi.
Sarı lacivertli yöneticiler Deniz Tolga Aytöre ve Şekip Mosturoğlu’nun medyaya yönelik yaptığı bilgilendirme toplantısındaki iddialarıyla ilgili ‘Yeter artık’ başlıklı açıklamada Aydınlar şu ifadeleri kullandı...

‘KULÜBÜN DÜŞTÜĞÜ DURUM ORTADA’

BURADAN F.Bahçe’nin yönetimine sesleniyorum. Gizemli belge tanımlamaları, perdenin arkasındaki gizli güçler imaları ve türlü taktiklerle biçimlendirdiğiniz iletişim stratejilerinin, 106 yıllık dev kurumu düşürmüş olduğu uçurum ortadadır.
Yapmış olduğunuz açıklamalarda ‘pazarlık belgesi’ diye servis ettiğiniz bir belge var… Bu belgeyi ve pazarlığı kim yaptıysa esas onların adını ortaya çıkartın. Bu pazarlık eski federasyon tarafından yapılmamıştır. UEFA ile yapılan pazarlık üç F.Bahçe yönetici ve bir avukat tarafından yapılmıştır. Vicdanlı ve dürüst insanlar iseniz bu yöneticilerin isimlerini açıklayın, ya da bu yöneticiler süreci anlatsın.”

AYDINLAR’IN GÖSTERDiĞi HASSASiYET ŞAŞIRTICI

AYDINLAR’ın açıklamaları sonrası dün resmi siteden yanıt veren F.Bahçe Kulübü, önceki gün yapılan CAS sürecine ilişkin bilgi toplantısında adı geçmeyen Mehmet Ali Aydınlar’ın neden bu kadar hassasiyet gösterdiğini sordu. Açıklamada şöyle denildi: “Bizim kurumsal kimliğimizde ve ilkelerimizde ‘servis etme’ kültürü bulunmamaktadır.
Toplantıya katılan her iki yöneticimiz konuların kişiselleştirilmemesi için çaba göstermiştir. Bizleri şaşkınlığa sürükleyen husus ise, Aydınlar’ın başkan olmadığı bir dönemindeki bir hadise karşısında gösterdiği aşırı hassasiyettir.
Aydınlar’ın halen üyesi bulunduğu F.Bahçe Kulübü’ne de benzer hassasiyeti göstermesi en doğal beklentimizdir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz