Ege Haberleri

EGE

  Üç bakanlı açılış

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR (DHA)
  30.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 30.08.2012 - 15:29

  İZMİR Valisi M. Cahit Kıraç, 81. İzmir Enternasyonel Fuarı’na katılacak 33 ülkenin 13’ünün bakan düzeyinde temsil edileceğini söyledi.

  İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl 81’inci kez konuklarına kapılarını açacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ev sahipliği yapacağı açılışa, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katılacak.

  Teması “Yaşamın her alanında tasarım” olan fuarın açılış töreni 18.00’de Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. Ana sponszorluğunu Tansaş’ın üstlendiği, Türkiye’de 37 ilden, yurt dışından ise 64 ülkeden katılım olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 9 Eylül’e kadar 16.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.


  81. İzmir Enternasyonel Fuarı’nın açılmasına iki gün kala fuara katılan ülkelerin temsilcileri ziyaretlerine başladı. Vietnam’ın Ankara Büyükelçisi Nguyen The Cuong, İzmir Valisi Cahit Kıraç’ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Vali Kıraç, bu yıl 81. defa kapılarına açacak İzmir Enternasyonal Fuarı’na 33 ülkenin katılacağını söyledi. Vali Kıraç, ”Ülkelerden 13’ü bakan, diğerleri de bakan yardımcısı ve büyükelçi düzeyinde katılacak. İzmir Enternasyonel Fuarı sadece bölgemiz için değil, ülkemiz için büyük önem taşıyor. Vietnam da Uluslararası Sergiler Bürosu'nun (BIE) üyesi bu nedenle Büyükelçi Cuong’a EXPO çalışmaları hakkında bilgi verdim” dedi. Büyükelçi Nguyen The Cuong ise İzmir’i çok beğendiğini önümüzdeki dönemde sık sık ziyaret edeceğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı