Üç ay içinde aksesuarlar değişti

Hürriyet Haber
09.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Otomotiv firmalarının araç üzerinde yaptığı değişiklikler zaman zaman sorunlara yol açıyor. Bir kaç ay önce aldığı bir aracın yeni satışa sunulan modelinde daha fazla aksesuar olduğunu gören bazı müşteriler kendisini aldatılmış hissediyor.

Okuyucumuz Müfit Taner de geçtiğimiz Ağustos ayında Volkswagen marka bir minibüs almış. Üç ay sonra aynı model araçlar kasetçalar-radyo, hoperlör ve radyo anteni gibi aksesuarlarla satılmaya başlamış. Hemen acentaya giderek kendi aracına da aynı aksesuarların eklenmesini istemiş. Ancak isteği kabul edilmemiş.

Hürriyet’in Tüketici Köşesi’ne başvuran Müfit Taner'in şikâyetini Doğuş Otomotiv'e ilettik. Doğuş Otomotiv yetkilileri, tüm araçlarının üzerinde radyo-teyp olmadan ithal edildiğini belirterek, konuyla ilgili olarak şunları söylediler: ‘‘ Tüm araçlara radyo-teypler servislerimizde satıştan önce takılıyor. Minibüs gibi ticari araçlarımıza bu cihazları geçtiğimiz Kasım ayından itibaren standart olarak takmaya başladık. Bu araçların fiyat ayarlaması da buna göre yapıldı. Taner’in aracı için ödediği anahtar teslim fiyatının içinde talep ettiği radyo-teyp ücreti dahil değildi.’’

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı