Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Üç araç pilot ikilemini çözer"

Williams'ın yeni icra direktörü Toto Wolff, üç araçla yarışma önerisinin, pilotlar konusunda yaşanan ikilemi çözeceğine inanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, İngiliz ekibinin gelecek sezon, test pilotu Valtteri Bottas'ı yarış aracına geçirmek için Bruno Senna ile yollarını ayıracağı tahmin ediliyor.

Wolff gelecek sene için alınmış bir kararın olmadığında ısrar etmesine karşın, Senna'nın son yarışlarda form grafiğindeki yükselme, karar sürecinde takımın başını ağrıtacak gibi görünüyor.

Bir internet sitesine demeç veren Wolff, takımın iki pilot arasında tercih yapma sıkıntısını aşmana çözüm yolu olarak "üç araçla" yarışmayı gösterdi.

"Valtteri harika bir yetenek, onu takımda tutmak istiyoruz" diyen Wolff, Senna'nın takıma getirdiği sponsorları işaret ederek, "Bununla birlikte işin ekonomik tarafı da var" dedi.

Senna'nın takım kasasına yıllık 10 milyon euro katkı sağladığı, bu rakamın Pastor Maldonado için 30 milyon euroyu bulduğu belirtiliyor.

Bu arada Senna'nın, takımda gelecek sene için olumlu bir izlenim oluşturmaya başlaması da bu tercihi daha da zor hale getiriyor.

Her iki pilottan da vazgeçmek istemeyen Wolff, bu yüzden takımın üç araçla yarışma önerisini memnuniyetle kabul edeceğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz