Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üç altın puan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Ligdir bu, tabii ki gol de atacak, gol de yiyeceksin. Sen Fener olup, futbol oynayacaksın da, rakibin armut mu toplayacak? Ama bu Fener futbol oynamasa da maç kazanıyor ve seviliyor kardeşim. Ç.Dardanel karşısında Fener'e bakıyorum, yine futbol yok ama Fener sevgisi var. Stadın içinde 30 bin F.Bahçe'sini seyredebilen mutlu azınlık, dışında parasıyla puluyla içeri giremeyip kahrolan onbinlerce Fenerli ve de televizyonları başında F.Bahçelerine aylardır hasret kalan milyonlarca TVzede.

Böyle bir atmosferde maçı neresinden eleştireceğimi bilemiyorum. Rakip Dardanel'in başkanı Sayın Niyazi Önen, Fener'de yöneticilik yapmış, teknik yöneticiler Fenerli Erdoğan ve Şenol'cuğumla Dardanel'in kaptanı, yine Fener'imin Engin'i. Gel de bu dostluk, bu kardeşlik maçının eleştirisini yap bakalım.

Herşey bir tarafa, F.Bahçe bu Moshoeu'yi transfer etmeseymiş acaba ne yaparmış. Takımda teknik yok, taktik yok, orta yok. Yine de maç kazanıyorsun. Lidersin ve şampiyon olacaksın. Gel de çık işin içinden. Okocha gerçek bir cambaz. Top ayağına gelince, ‘‘Benim bir topum var, oynarım bom bom bom. Al kardeşim, ben yoruldum sen oyna’’ diye arkadaşlarına top atana kadar dakikalar geçiyor. Ama aynı Okocha bir frikik golü attı ki, Allah muhafaza.

Ama yine de maç kazanan ve şampiyonluk kovalayan F.Bahçe. İşte milyonlar bu Fener'e bile hayran. Ya bu Fener bir de futbol oynayıp maç kazansa gerisini sizler düşünün beyler.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler