Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

U16 Milliler takım Fas'ı istiyor

17. Akdeniz Oyunları'nda, futbolda 19 Yaş Altı Milli Takımı ile mücadele eden Türkiye, grup maçlarında 2-1 yenildikleri Fas'la finalde karşılaşmak istiyor.

A.A
SON GÜNCELLEME
Teknik direktör Gökhan Keskin, yaptığı açıklamada, 20 günlük mazisi olan bir takımla oyunlara katıldıklarını, aynı yaş grubundaki oyuncuların 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda görev aldığı için kısa sürede yeni bir takım oluşturduklarını söyledi. Ay-yıldızın olduğu heryerde hedefin şampiyonluk olduğunu ifade eden Keskin, şöyle devam etti:

"Takımdaki arkadaşlarımız da bunun bilincinde. Grupta 3 maç oynadık. Bunların 1'inde kaza yaptık. O kaza yaptığımız maç da telafisi olan maçtı ve Bosna-Hersek maçıyla telafi ettik. 6 günde 3 maç oynamak aşırı nem ve sıcak havada kolay değil. Özellikle dünkü 2-1 geriye düştüğümüz Bosna-Hersek maçında gösterdikleri özveri ve gayret herşeye değer. Şampiyonluk hedefine 2 maç kaldı. Yarı finalde Tunus'la oynayacağız. Bu saatten sonra artık kim çıkarsa çıksın fazla fark etmeyecek. İnşallah final oynayıp şampiyon olmak istiyoruz."

Keskin, grup maçlarında 2-1 yenildikleri Fas maçının ardından takımın büyük bir üzüntü yaşadığını dile getirerek, "Herkes bizden galibiyet bekliyordu ama bizim istemediğimiz bir netice oldu. Bunun kararını soyunma odasında verdim. İnşallah biz final oynayacağız ve final maçını da Fas'la oynayacağız. Ben de oyuncularım gibi Fas'ı bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Takım kaptanı Recep Niyaz

19 Yaş Altı Milli Takım Kaptanı Recep Niyaz, kısa süre önce bir araya gelmelerine rağmen iyi bir takım olduklarını, zaman zaman iyi maçlar çıkardıkalarını ancak oyundan düştükleri zamanlar da yaşadıklarını söyledi. Niyaz, ilk iki grup maçını kendileri için hazırlık maçı olarak düşündüklerini bildirerek, "İkinci maçımızda talihsiz bir mağlubiyet aldık. Mağlubiyetten dersimizi de aldık. Zamanla ilerlediğimizi düşünüyoruz. Ülkemizde yapılan bu oyunlarda birincilik kürsüsünde Türk Bayrağı'mızı gurula taşımak istiyoruz. İyi bir takım olduğumuzu biliyoruz, bunu başaracak güçteyiz" şeklinde konuştu.

19 Yaş Altı Milli Takım'da oynayabilcek 9-10 arkadaşlarının şu anda 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda mücadele ettiğini kaydeden Niyaz, şöyle devam etti:

"Yeni bir takımız ama bireysel oalrak çok iyi oyunculara sahibiz. Ayrıca takım olma yolunda herkes isteyerek severek adımlar atıyor. Kısa süre olmasına rağmen arkadaşlığımız üst düzeyde. Fenerbahçe forması altında Şükrü Saraçoğlu satadında ve Süper Lig'de forma şansı bulmak aynı zamanda o takımla deneyim sağlamak çok farklı birşey. Buranın biraz daha eskisi olduğumuz için yeni arkadaşlarımıza destek vermeye çalışıyoruz. Sadece biz değil yeni gelen arkadaşlarımız da çok iyi işler yapıyor. Herkes istediği için bence bu yolun sonu şampiyonluk olacak diye düşünüyorum."

"Fas takımıyla yarım kalan hesaplaşmamız var"

Yarı finalde eşleştikleri Tunus hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadıklarını dile getiren Niyaz, "Yapacağımız toplantılarla hocalarımız bize gerekli detayları aktaracaktır. Biz kendimize rakip belirlemedik. Şu anda tek istediğimiz şey finale çıkmak ama bir nevi de olsa içimizde Fas'ın gelmesi var. Çünkü Fas takımıyla yarım kalan hesaplaşmamız var" diye konuştu. Milliler, grup maçlarında Arnavutluk'u 2-0, Bosna Hersek'i de 5-2 yenmiş, Fas'a 2-1 yenilmişti. Bu sonuçlarla milliler gruptan çıkarak yarı finalde Tunus'la eşleşmişti. Milliler, yarın akşam saat 21.45'te Tunus'la karşılaşacak.


Türkiye, yarı finalde karşılaşacağı Tunus maçının hazırlıklarını tamamladı

17. Akdeniz Oyunları'nda, futbolda 19 yaş altı milli takımı ile mücadele eden Türkiye, yarı finalde karşılaşacağı Tunus maçının hazırlıklarını tamamladı. Adana Demirspor Aytaç Durak Tesisleri'nde toplanan milli oyuncular, teknik direktör Gökhan Keskin'in yaklaşık 10 dakikalık toplantısının ardından antrenmana başladı. Bosna Hersek maçında görev yapan futbolcular rejenerasyon çalışması yaparken, diğer oyuncular koşunun ardından topla çalıştı. Antrenman yaklaşık 1 saat sürdü. Milliler, yarı final maçında yarın saat 21.45'te Tevfik Sırrı Gür Stadı'nda Tunus'la karşılaşacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler