Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

U 20 Dünya Kupası çocuklara ücretsiz

Türkiye Futbol Federasyonu ve FIFA, FIFA U20 Dünya Kupası Türkiye 2013 karşılaşmalarına girişi çocuklara ücretsiz yapma kararı aldı.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ DHA
SON GÜNCELLEME
12 yaşından küçük çocuklar yanlarında maksimum iki ebeveyn, akraba veya büyükleriyle stada gelerek maçları ücretsiz izleyebilecek. Stadların yaz mevsimi nedeniyle tam doluluk oranına ulaşmaması ve çocuklarda futbol sevgisi ve bilincinin geliştirilmesi amacıyla sosyal sorumluluk kampanyası 28 Haziran'da Trabzon ve Gaziantep'te oynanacak karşılaşmalarla başlayacak. Daha sonra U-20 dünya Kupasının oynandığı diğer 5 ilde de devam edecek. Biletler stadyumdaki ilk maçtan 2 saat önce dağıtılmaya başlayacak ve ikinci maçın 30'uncu Dakikasına kadar dağıtılmaya devam edilecektir. Biletlerin teslim alınması sırasında nüfus cüzdanı gösterilecek.

FIFA U-20 Dünya Kupası Türkiye 2013 çocuk biletlerinin alınabileceği stadyum girişleri ve gişeleri şöyle belirlendi: Ali Sami Yen Arena – İstanbul – Metro Çıkışı Bilet Gişesi, Hüseyin Avni Aker Stadyumu – Trabzon – Stadyum Gişesi, Kamil Ocak Stadyumu – Gaziantep – Stadyum Gişesi, Kadir Has Stadyumu – Kayseri – Stadyum Gişesi – Güney Tribün, Yeni Şehir Stadyumu – Rize – Stadyum Gişesi - Atatürk Stadı – Bursa – Kültürpark Gişesi, Akdeniz Üniversitesi Stadyumu – Antalya – 14'üncü Cadde üzerindeki bilet gişesi.

Bunları da Beğenebilirsiniz