« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tyson Fury İngiltere'yi terk ediyor

Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Tyson Furry, ırkçılık yüzünden İngiltere'yi terk etme kararı aldığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

9 Temmuz'da Manchester'da Wladimir Klitschko ile rövanş maçına çıkmaya hazırlanan İngiliz WBA ve WBO Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Tyson Fury, "Çingene kökenimden dolayı bu ülkede insanlar bana saygı duymuyor" diyerek İngiltere'yi terk edeceğini açıkladı.

"Bu ülkede bana saygı duyulmuyor. Çingene kökenimden dolayı insanlar ne bana ne de başarılarıma saygı gösteriyor. Ben buyum ve değişmeyi düşünmüyorum. Bu nedenle artık bu ülkede daha fazla yaşamak istemiyorum" diyen Fury, 9 Temmuz'da Klitschko ile rövanş maçına çıktıktan sonra en kısa sürede Los Angeles'a taşınmak istediğini ifade etti.

"Los Angeles'ta yeni bir hayat kuracağım. Orada beni seviyorlar ve başarılarıma da saygı duyuyorlar" ifadesini kullanan Fury, bundan sonra maçlara da Amerika'da çıkacağını, 9 Temmuz'daki Klitschko maçının İngiltere'de çıkacağı son maç olduğunu sözlerine ekledi.

Tyson Fury daha önce pek çok kez İngiltere'de insanların çingenelere bakışını eleştirmiş, kendisinin ve ailesinin sürekli ırkçılıkla karşı karşıya olduğunu, toplumda kabul görmediklerini ve bundan çok rahatsız olduklarını ifade etmişti. (NTV Spor)

 


Bunları da Beğenebilirsiniz