DÜZCE HABERLERİ

Typ’den Belediye’ye 12 Kişi İstihdam Edilecek

IHA
12.10.2015 - 14:16Son Güncelleme :

DÜZCE BELEDİYESİNDE 12 KİŞİ DAHA İSTİHDAM EDİLECEK

IHA

Türkiye çapında istihdama destek sağlama amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR tarafından geliştirilen “Toplum Yararına Program” kapsamına Düzce de alındı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR işbirliği tarafından geliştirilen “Toplum Yararına Program” projesi kapsamında toplamda 50 bin gence 6 ay süreyle istihdam sağlanmasına yönelik çalışmalar başladı.
Bu kapsamda programa destek veren Düzce Belediyesi de İŞKUR’a yapılan başvurular neticesinde ortaklaşa düzenlenen kura çekimi ile listeden 10 kişi asil, 5 kişi yedek olarak noter eşliğinde belirlendi. 6 ay süre ile Düzce Belediyesinde istihdam edilecek 12 isim noter huzurunda belirlenirken kurum, istihdamların yerleştirileceği birimleri daha sonra açıklayacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de proje hakkında açıklamalarda bulunarak özellikle Anadolu kentlerinde gençlerin çalışma hayatına aktif olarak katılmasına yönelik yapılan bu çalışmanın takdir topladığını belirtti.
Proje, İŞKUR’a başvuruda bulunan ve iş arayan takriben 23 ildeki işsizleri kapsayacak ve İç Anadolu ile Karadeniz bölgelerinin yanı sıra ağırlıklı olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri faydalanacak.
Bakan Çelik, yapılan çalışmaların başarı ile sonuçlanması halinde teşvik niteliği taşıyacağını ve yakın zamanda aynı proje kapsamında yerel yönetimlerin yanı sıra özel sektörün de katılmasını sağlamak istediklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Typ’den Belediye’ye 12 Kişi İstihdam Edilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Typ’den Belediye’ye 12 Kişi İstihdam Edilecek haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

20 Mayıs 2018, Pazar
 • İmsak
  03:38
 • Guneş
  05:27
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:17
 • Yatsı
  21:58
Sayfa Başı