ADANA HABERLERİ

TYF Başkanı Bozdoğan: "Adana'da 12 ay boyunca yüzme sporu yapılacak"

DHA
31.03.2016 - 12:22Son Güncelleme :
DHA

TÜRKİYE Yüzme Federasyonu (TYF) Başkanı Ahmet Bozdoğan, 100'üncü Yıl Açık Yüzme Havuzu'nun üzerinin şişme balonla kapatılarak, Adana'da 12 ay boyunca yüzme sporunun gerçekleştirilmesini sağlayacaklarını söyledi.
Adanalı eski milli ve rekortmen yüzücü olan Bozdoğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'ı makamında ziyaret etti. Adana'da Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcularının çalışmaları hakkında bilgiler alan Bozdoğan, memleketine pozitif ayrımcılık yaptığını, öncelikle Adana'nın TOHM projesi kapsamına alınmasını sağladığını ve deneyimli antrenör Alman Martin Grabowski'yi Adana'ya gönderdiğini söyledi.

'100. YIL YÜZME HAVUZUNUN ÜZERİ KAPATILACAK'
Adana'da 12 ay antrenman ve müsabakaların yapılmasını sağlayacaklarını anlatan Bozdoğan, şunları söyledi: "100'üncü Yıl Açık Yüzme Havuzu'nun ısıtılmasını sağlayacağız. Ayrıca, üzerini de şişme balonla kapatarak 12 ay antrenman ve müsabaka yapılmasını zemin hazırlayacağız. Bunlarla ilgili ödenekleri yakından takip ediyorum. Adana TOHM sporcuları arasından mutlaka 2020 Olimpiyat Oyunlarına sporcu göndermeliyiz. Ayrıca, eski dönemlerde olduğu gibi, yüzme ve sutopunun yanı sıra tramplen ve kule atlama konusunda da Adana'yı merkez yapmayı hedefliyoruz. Türkiye'de Ankara, Trabzon, Bursa ve Kayseri'nin yanı sıra Adana'nın da TOHM olmasını sağladık. Çünkü Adana'da yüzme ve sutopu konusunda her dönemde iyi bir potansiyel var. Bizler yüzdüğü dönemlerde hem yüzme de hem de sutopunda milli takımın yarası Adanalı olurdu. Günümüzde neden aynı başarıyı yakalamayalım?."
Bozdoğan, Adana TOHM Başantrenörü Martin Grabowiski'nin isteği üzerine uygun dönemlerde TOHM sporcularını Erzurum'da yükselti kampına göndereceklerini sözlerine ekledi.

'YAZLIK HAVUZLAR 15 NİSAN'DA AÇILACAK'
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ise, Adana TOHM'da 46'sı burslu toplam 73 sporcunun bulunduğunu belirtirken, "Hedefimiz öncelikle milli takımlara sporcu kazandırmak ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na Adana'dan mutlaka sporcu göndermek" diye konuştu.
Ataşbak, TOHM Başantrenörü Martin Grabowski'nin isteği üzerine yazlık havuzların 15 Nisan'da açılacağını da belirtti. 

DHA (AÖ) (31.3.2016, FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden TYF Başkanı Bozdoğan: "Adana'da 12 ay boyunca yüzme sporu yapılacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TYF Başkanı Bozdoğan: "Adana'da 12 ay boyunca yüzme sporu yapılacak" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı