Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TYD: Her türlü desteği veririz

  Demet CENGİZ
  24 Ağustos 2006 - 01:14Son Güncelleme : 24 Ağustos 2006 - 01:14

  TURİZMCİLER orman yangınlarıyla mücadele için bir fon oluşturulması fikrini çok yerinde buldu. Turizmciler helikopter, yangın söndürme havuzu ve ağaçlandırma çalışmaları için kullanılacak fona gönüllü destek olacaklarını söylediler.

  Gönüllüyüz

  Oktay Varlıer (Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı) Gönüllülükle pekçok turizimcinin katkılar yapacağına inanıyorum. Bir bağış kampanyası yapılır. Biz de derneğimizin üyelerine çağrı yaparak bağış yapmalarına öncülük ederiz. Elimizden geleni yaparız. Bir kampanya olursa ona da her türlü desteği veririz. İşbirliği yaparız.

  Destekleriz

  Başaran Ulusoy (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı) Biz turizmcilerin en önemli ürünlerinden biri orman. Bu yangınlarla ciğerimiz yanıyor. Orman yangınlarıyla mücadele etmek için bir fon kurulursa ona 5 bin üyemizle destek oluruz. Herkes gönlünden kopan bağışı yapar. Artık etkili mücadele ve müdahale için ne gerekiyorsa bu fonda biriken parayla yapılır.

  Yeşertiriz

  Metin Gençol (Ege Orman Vakfı’nın Genel Müdürü) İzmir, Manisa, Muğla ve Aydın’da 1320 hektar yanan orman alanına 1 milyon 400 bin fidan diktik. Yanan alanların yeşertilmesi için vakıf olarak destek vereceğiz. Çevre ve Orman Bakanlığı hangi yanık alanlarda işbirliği yapılacağı tespit edilecek ve ağaçlandırma çalışmalarına başlanacak.

  Yaptırırız

  Ekrem Demirtaş (İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı) Bülbül Dağı’nın aynı felaketi yaşamaması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Kemalpaşa ve Ödemiş’te 85 bin YTL’ye iki adet yangın havuzu yaptırdık. Yerini göstersinler Selçuk’ta da hemen bir tane yapalım.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı