BURDUR HABERLERİ

Tyçp Kuralarıyla Özel İdareye 80 İşçi Alındı

IHA
14.10.2015 - 17:29Son Güncelleme :

İŞKUR TARAFINDAN İL ÖZEL İDARESİ'NE İŞÇİ ALIMI İÇİN KURA ÇEKİLDİ

IHA

TYÇP kapsamında alınacak işçilere oranla katılımın yoğunluğunu açıklayan İŞKUR Burdur İl Müdür Yardımcısı İsmail Taşçı, “3 binin üzerinde iş başvurusu var” dedi. İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında düzenlenen Burdur’daki işçi alımı kuraları devam ediyor. Önceki gün Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen kura çekimleri dün de İl Özel İdaresi’ne yapılacak 80 kişinin belirlenmesi için çekilen kura işlemi ile devam etti.
Burdur İl Özel İdaresi’ne 80 işçinin alınacağını açıklayan İŞKUR İl Müdür Yardımcısı İsmail Taşçı, “İl Özel İdaresi’ne 80 kişi alınacak. Burdur genelinde bin 476 kişi başvurdu, merkezde 32 kişi, Bucak’ta 6, Gölhisar’da 6, Tefenni’de 6, Büğdüz, Yeşilbaşköy, Mamak, Bağsaray, Ürkütlü, Gündoğdu, Kozluca, Hasanpaşa, Beyköy, İbecik, Güney, Salda, Kozağaç, Çamlık ve Aziziye’de ise 2 kişi olmak üzere, toplam 80 kişilik bir kontenjan ayrıldı. Dün, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kurası gerçekleştirildi. Bugün de İl Özel İdaresi’nin kurasını çekiyoruz. Öğleden sonra Burdur Valiliği’nin kurasını yapacağız. Valiliğimize de bin 541 kişi başvuru yaptı, ancak 15 kişilik bir kontenjan ayrıldı. Onun kurası da İl Genel Meclisi Salonunda yapılacak. Yoğun bir katılım söz konusu, 3 bin üzerinde başvuru var. Bazı kurumlar daha çok erkek gücüne ihtiyaç olan kurumlarda başvuru sayısı biraz daha az görünüyor. İnşallah hayırlı olur” ifadelerini kullandı.
BİN 300 KİŞİLİK YENİ KONTENJAN DAĞILIMI YAPILDI
TYÇP kapsamında, kentte bin 300 kişilik yeni kontenjan açıldığını ve başvurularının Pazartesi günü başlayıp, Perşembe günü (yarın) sona ereceğini dile getiren İŞKUR İl Müdür Yardımcısı İsmail Taşçı, “Pazartesiden, perşembeye kadar yine Burdur genelinde bir TYÇP kontenjanı geldi. Onun dağılımı yapıldı. Onunla ilgili başvuruları da pazartesi ve perşembe günleri başvurularını İŞKUR ya da internet üzerinden almaya başlayacağız. Bu kurada çıkanlar 26 Ekim’de göreve başlayacaklar. Sadece Milli Eğitim Müdürlüğü 19 Ekim’de göreve başlayacak. Diğer kurumlar hepsi 26 Ekim’de başlayacak ve 15 Haziran’a kadar geçici işçi olarak asgari ücretle çalışacaklar. Pazartesi başvurusu başlayacak olan bin 300 kişilik kontenjan ise 2 Kasım’da işe başlayıp, 29 Nisan’a kadar çalışacak, 6 aylık bir program söz konusudur. Bu programlara emekli, malulen emekli, dul, yetim maaşı alanlar, öğrenciler, açık öğretim hariç, aktif sigortası veya BAĞ-KUR’u olanlar katılamazlar. Bir de önemli bir nokta, şu andaki mevzuatımıza göre aynı kurumda kişi Mayıs 2013’ten itibaren 18 aydan fazla çalışamaz. Örnek verecek olursam, bir kişi İl Özel İdaresi’nde 18 ay çalıştıysa, iki dönem çalıştıysa, şu andaki mevzuata göre İl Özel İdaresi’nde başvuru şansı yok ama diğer kurumlara yine başvuru yapma şansı vardır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Tyçp Kuralarıyla Özel İdareye 80 İşçi Alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tyçp Kuralarıyla Özel İdareye 80 İşçi Alındı haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı