Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Twitter'in kapandığı gün Gül'ün ofisi Twitter hesabı açtı

  Hürriyet Haber
  23 Temmuz 2015 - 22:24Son Güncelleme : 23 Temmuz 2015 - 08:56

  Türkiye'de Twitter bugün yarım günlüğüne de olsa erişime kapatılırken, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ofisi olarak bir hesap açıldı. Gül'ün etkinlik ve programının takip edilebileceği '11. CB OFİSİ' adlı sosyal medya hesabının Twitter yasağıyla aynı güne denk gelmesi dikkat çekti. Gül, 2014 Mart ayında, Twitter yasaklıyken, attığı tweet'lerle de çok konuşulmuştu.

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün etkinlikleri ve programları artık Twitter’den takip edilebilecek. Türkiye ’nin bir kez daha Twitter yasağını yaşadığı gün açılan ‘11. CB OFİSİ’ hesabından ilk etapta 2 tweet atıldı. Söz konusu hesaptan, Gül’ün ofis olarak kullanacağı belirtilen konağın da fotoğrafı yayınlandı.

  11. Cumhurbaşkanı Gül, 2014 yılı mart ayında uygulanan Twitter yasağını da attığı 5 tweet ile eleştirmişti. Gül söz konusu tweetlerinde, “ Sosyal medya platformalarının tamamen kapatılması tasvip edilemez. Ayrıca, daha önce defalarca belirttiğim gibi iletişim teknolojilerinin bugün ulaştığı noktada Twittter gibi bütün dünyada kullanılan platformlara erişimin engellenmesi teknik olarak zaten mümkün değil. Kişilerin özel hayatınının gizliliğini ihlal gibi suç oluşturan hususlar varsa, ancak mahkeme kararıyla ilgili sayfa kapatılabilir. Umarım bu uygulama uzun sürmez” demişti.

  Twitterin kapandığı gün Gülün ofisi Twitter hesabı açtı Twitter neden kapatıldı? İşte nedeni

  POLİSLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

  Twitter hesabından Ceylanpınar'da şehit edilen polisler için başsağlığı dileyen Abdullah Gül, şunları yazdı; "Bugün de 2 polisimizin şehit edilmesi ülke olarak çok hassas bir dönemden geçtiğimizi göstermektedir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Bugünlerde herkesin milli birlik ve beraberlik ile kardeşlik ve dayanışma ruhuna uygun söylem ve davranışlar içerisinde olması gerekir."

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı