Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Twitter'daki Putin söylentisi ülkeyi karıştırdı

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  22.09.2013 - 01:12 | Son Güncelleme: 22.09.2013 - 00:33

  Rusya lideri Vladimir Putin’in geçtiğimiz Haziran ayında eşi Lyudmila’dan boşandığını resmen duyurması ardından, dün gizlice eski jimnastikçi Alina Kabayeva ile nikah kıydığı söylentisi ortalığı toza dumana kattı.

  Vladimir Putin’in Novgorod taşra bölgesinde bu yıl onuncusu düzenlenen “Valday” forum toplantısını fırsat bilerek, yabancı gözlerden ıran bin manastırda eski jimnastikçi Alina Kabayeva ile nikah kıydığı bir anda ülkenin gündemine oturuverdi.Cumartesi öğleye doğru ilk başta Twitter üzerinden yayınlanan bir mesaj kısa sürede günün konusu oldu. Kaloy Ahilgov adındaki bir avukat Putin’in bulunduğu taşra bölgesindeki bir manastırın alel acele Kremlin Korumaları tarafından kuşatma altına alındığını ve burada görevli bir rahibin kendisine “Putin sevgilisi Kabayeva ile nikah kıydı” dediğini yazdı.

  Akşam saatlerine doğru Putin’in yeniden evlendiği haberi tüm Rusya’yı dolaşırken, Kremlin Sarayı iddiayı yalanlayan açıklama yapmak zorunda kaldı. Putin’in basın sözcüsü Dmitriy Peskov, iddianın tamamen asılsız olduğunu belirterek, “Putin’in yeniden evlendiği söylentisi Cumartesi rehavetinden sıkılmış ve İnternet üzerinden antrenman yapan birilerinin icadıdır” dedi.

  Twitterdaki Putin söylentisi ülkeyi karıştırdı

  Batı basını Putin’i yine "baba" yaptı


  Twitterdaki Putin söylentisi ülkeyi karıştırdı

  Putin'in sevgilisi Alina Kabayeva: Benim hiç çocuğum yok

  Etiketler: putin , KABAYEVA
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı