Gündem Haberleri

  Twitter ve Facebook için kapatma kararı

  Hacer BOYACIOĞLU/ANKARA
  14.01.2015 - 11:35 | Son Güncelleme:

  MİT tırlarının Adana’da durdurulmasına ilişkin tutanaklar dün internette yayıldı.

  Twitter ve Facebook için kapatma kararıBunun ardından tutanakları yayınlayan tüm internet sitelerine erişimin engellenmesi için mahkeme kararı alındı. Karar, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine de erişimin engellenmesini içeriyor. Ancak Twitter’ın tutanakları yayınlayan hesabı karartmasının ardından söz konusu engelleme kararının Twitter için uygulanmayacağı belirtiliyor.

  "ŞU ANDA SÜREÇ YÜRÜYOR"

  Edinilen bilgilere göre, şu an itibariyle engelleme kararı alınan diğer sitelerde ise içeriğin kaldırılıp kaldırılmadığına bakılıyor. Söz konusu içerik kaldırılmışsa engelleme kararı uygulanmayacak, ancak kaldırılmamışsa engelleme kararı yürürlüğe girecek. Bilgi veren bir yetkili, “Tutanakların yer aldığı birçok site için mahkeme kararı var. Şu anda süreç yürüyor” dedi.

  SABAHTAN İTİBAREN UYGULANMAYA BAŞLADI

  Mahkeme kararı sabah itibariyle uygulamaya girdi. şu anda süreç devam ederken büyük ölçüde içerik çıkarmaların tamamlandığı öğrenildi. İçerik çıkarmayla ilgili son durum mahkemeye de bildirildi.

  RTÜK AÇIKLADI

  RTÜK; Adana 5. Sulh Ceza Hakimliğinin, Hatay'ın Kırıkhan ilçesi ve Adana'da MİT'e ait araçların durdurulması ve aranması olayıyla ilgili yazılı görsel ve internet medyasında her türlü yayının yapılmasının yasaklanmasına karar verdiğini bildirdi.

  Twitter ve Facebook için kapatma kararı Yasak kararını RTÜK açıkladı

  Etiketler: kapatma , mit tırları
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı