Gündem Haberleri

  Twitter Kılıçdaroğlu

  ANKARA
  12.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu Esad’ın sözcülüğünü yapmakla suçladı. Erdoğan “Teknolojinin sanal ve iftiralara müsait yapısıyla hareket eden bir Kılıçdaroğlu var karşımızda. Twitter Kılıçdaroğlu” dedi.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Suriye Devlet Başkanı Esad’ın sözcüsü olmakla suçlayarak, “Beşar Esad düşürülen uçağımızla ilgili konuşma ihtiyacı hissetmiyor. Zira Türkiye’de Kemal Kılıçdaroğlu zaten Esad adına yeterince konuşuyor” dedi. Partisi’nin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

  WSJ’nin borazanı

  Vahim olan Türkiye’den belli medya kuruluşlarının, belli yazarların, onlarla birlikte CHP’nin, bu Amerikan gazetesinin (Wall Street Journal- WSJ) borazanlığını yapıyor olmalarıdır. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin Genelkurmay Başkanlığı’na, Milli Savunma Bakanlığı’na, Dışişleri Bakanlığı’na, Başbakanına itibar etmiyorlar. ABD’nin tamamen uydurma haber yayımlayan bir gazetesine itibar ediyorlar. Sadece itibar etmekle kalmıyorlar, o gazetenin o yalanını her gün Türkiye aleyhine kullanmak gibi bir şenaatin (kötülük, alçaklık) de içine giriyorlar. CHP, Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde bugün artık Baas Partisi’nin Türkiye sözcülüğünü aleni şekilde üstlenmiş durumda. Gayet güzel paslaşıyorlar, en kritik anda bile. CHP Genel Başkanı düşürülen uçağımızla ilgili olarak milli bir duruş sergilememiştir. Bugün de sergilemiyor. CHP Genel Başkanı’nın saldırıya uğrayan uçağımızla ilgili tavrı, orada şehit olan pilotlarımızın hatırasını inciten bir tavırdır. CHP Genel Başkanı’nın tavrı, gayri milli bir tavırdır, Türkiye düşmanlarına, Türkiye üzerinde operasyon hayalleri kuran çevrelere cesaret veren bir tavırdır. Amerikan gazetesi seçimlerde mevcut yönetimi sıkıştırmak için bu tür karalama kampanyaları yapıyor. Peki, size ne oluyor arkadaş? Neyin peşindesiniz? Bu senaryoda neden piyonsunuz, neden borazanlık görevini üstleniyorsunuz?

  Twitter olmasa fakir kalacak

  CHP, KPSS’yi de istismar etme hırsına girdi. Amaç, insanların en hassas yerlerinden vurmak, incitmek. Terör örgütü bunu yapıyor, buna sahip çıkan kim oluyor? Yine CHP oluyor. Geçen yıl CHP Genel Başkanı’nın eline sahte bir mail tutuşturdular, milyonlarca gencin hissiyatıyla oynattılar. Facebook’larda, Twitter’larda neler yapılmıyor? Her şey yapılıyor ama teknolojinin sanal ve iftiralara müsait yapısıyla hareket eden bir Kılıçdaroğlu var karşımızda. Twitter Kılıçdaroğlu. Onlar da olmasa çok fakir kalacak. Geçen yıl olanlardan ders almadı, bundan yüzü kızarmadı, mahcup olmadı, bu yıl da terör örgütünün bu eylemini yine CHP sahiplendi, terör örgütüyle birlikte insanların hissiyatını istismara kalkıştı.   

  Samsun’da gereken yapılır

  NE kadar önlem alırsanız alın, öyle afetler yaşanabiliyor ki yüzyılın, 500 yılın, 1000 yılın en büyük afeti olabiliyor. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde fırtınalar, sel baskınları yüzlerce binlerce cana mal olabiliyor. Samsun’da hayatını kaybeden kardeşlerimizle ilgili olarak gerekli her türlü soruşturma ve inceleme yapılıyor. Yapılacaktır. İhmal varsa, kusur varsa sorumlular ortaya çıkarılacak, gereken hiç tereddütsüz yapılacaktır. Birkaç olumsuz örnekten, hem de çok büyük bir afet sonucu ortaya çıkan olumsuzluktan yola çıkarak bu kadar başarılı bir kurumun hedef yapılması haksızlık, insafsızlıktır. TOKİ’nin inşaatına başladığı 549 bin konut, teslim ettiği 415 bin konut CHP Genel Başkanı’nın muhayyilesine (hayal gücü) bile sığmaz. TOKİ’nin konutlarında sadece AK Partililer oturmuyor Kılıçdaroğlu. TOKİ’nin konutlarında CHP’li de, MHP’li de, BDP’li de diğer partilere gönül vermiş vatandaşlarımız da oturuyor. Siz tutar da bu kadar başarılı bir kurumu birkaç olumsuzluk üzerinden karalamaya kalkarsanız, en başta sizin kendi seçmeniniz buna itiraz eder ve edecektir. Bu ucuz siyasettir.

  Tutuklu vekile özel düzenleme yok

  BİR kısım davaları sulandırma, itibarsız hale getirme ve tutukluları aday gösterme olayı, aslında muhalefetin ülkenin gündemine taşıdığı bir sorun. Cezaevlerinin içine mi kaldı işiniz, dışarıda hiç mi adam yok? Bu zihniyettekilerin bu ülkede ne denli yanlış çalıştıkları da çok açık net ortada. 3’üncü Yargı Paketi’nde buna özel bir düzenleme yapılmadı. Biz, ne CHP’nin ne MHP’nin ne de BDP’nin tutuklu milletvekilleriyle ilgili parlamento çağrısına asla bugüne kadar evet demedik, yine evet demeyeceğiz, bunun bilinmesini isterim. Çünkü biz demokrasiyi bu şekilde sulandırma gayreti içerisinde olanlarla aynı istikamette yürüyemeyiz. 3’üncü Yargı Paketi etrafında yapılan spekülasyonların boş olduğu da herkes tarafından görülmüş oldu. Terörle ve darbeci anlayışla mücadeleyi akamete uğratacak, yürüyen davaları etkileyerek en ufak bir düzenlemeye gidilmemiştir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı