Teknoloji Haberleri

  Twitter, Google Talk ve Büyük markalara hacker saldırısı

  27 Temmuz 2012 - 02:01Son Güncelleme : 27 Temmuz 2012 - 09:51

  Twitter ve Google Talk servislerinin gün içinde erişime kapanmasıyla birlikte aralarında bağlantı aranırken, RedHack iki servise birden saldırı düzenlediğini iddia etti. Ancak öne sürülen hacker saldırıları bununla sınırlı kalmadı. Büyük markaların Facebook hesapları bir bir hack’lendi.

  Twitter’ın akşam saatlerinde çökmesi sonucu yapılan resmi açıklamada sorunun üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. 2 saatlik erişim sıkıntısının ardından eski haline dönen Twitter’a RedHack’in saldırdığı iddia edildi. Dünyanın en büyük hacker gruplarından biri olarak kabul edilen Anonymous ile birlikte Twitter’a saldıran RedHack, bu şekilde erişime bir süre engel oldu.

   

  REDHACK NEDEN TWITTER’A SALDIRDI

   

  Yaptığı saldırıları Twitter’dan duyuran ve bir nevi Twitter’ı anons merkezi olarak kullanan RedHack, neden Twitter’ı hack’lediğini iddia ediyor? Aylar önce 40 bine yakın takipçisi olan ve RedHack’e ait bir hesabı kapatan Twitter’ın yine aynı şekilde Twitter trendlerine giren RedHack konu başlıklarını engellemesi saldırıya gerekçe gösteriliyor. RedHack, Twitter’ın çökmesi öncesi #RedHackVsTwitter etiketi açmıştı. Site çöktükten sonra ise Twitter hesabından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “RedHackVsTwitter etiketi açıldıktan sonra Twitter havlu mu attı dersiniz”

   

  GOOGLE DA NASİBİNİ ALDI

   

  Google’ın anlık mesajlaşma servisi Google Talk’a sabah saatlerinde erişim sağlanamamış ve Twitter’ın akşam saatlerinde çökmesiyle arada ilişki olup olmadığı merak edilmişti. Google Talk saldırısını da üstlenen RedHack’in kendisine ait Google hesabının kapatılmasının buna etkin olduğu sanılıyor.

   

  BU KEZ BANKALAR VE BÜYÜK MARKALAR HEDEF

   

  Akşam saatlerinde büyük markaların Facebook hesabının bir bir hack’lendiği ortaya çıktı. Markaların Facebook hesaplarına TSİ 02:00 sularında ulaşılamıyordu. Saldırıyı RedHack’in doğrudan yapıp yapmadığı ise belli değil; zira RedHack bu saldırıları üstlenmiş değil.

  RedHack, sosyal medyada markaların hack’lenmesini şu sözlerle dile getirdi: “Sen kalk Facebook’ta “tek hesapla” onlarca resmi sayfa yönet. Sonra da biri gelip o hesabı çalsın. Bunlar güvenlikten zerre anlamıyorlar.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 3 Yorum }
  • Forsupen Forsupen 27.7.2012 16:49:38
   Twitter'in aciklamasina gore TEKNIK bir sorun oldugu soyleniyo.
  • mustafa özbay 27.7.2012 16:05:01
   "Samet bey"medyayı, teknolojiyi, gündemi yani bize dünya hakkında bilgi veren şeyleri biraz takip etseydiniz Türkiye'deki insanların neler başardığını görebilirdiniz. Dikkat edinde sizin bilgisayarınızı da "HACK"lemesinler!!!
  • samet izibelirsiz 27.7.2012 12:57:03
   YA BU ADAMLARI KİM YÜCELTİYOR YÜKSELTİYOR BUKADAR YA COK SAÇMA BİR KERE TÜRKLER ZATEN BU KADAR BUYUK BUR İS YAPAMAZLAR ANCA BİLGİSAYARLARINA FORMAT ATARLAR ONUDA İYİ YAPARLAR MI BİLEMEM BUNLARI GÖZÜNDE BÜYÜTEN TURK HALKI YOKSAFOS YANİ
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayburçniobePKKAlmanyaistanbul