Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Twitter abartılıyor mu

  Hürriyet Haber
  03 Ağustos 2012 - 10:44Son Güncelleme : 03 Ağustos 2012 - 10:44

  Sosyal ağ devi, kullanıcı sayısını bizlere abartarak mı aktarıyor? İşte çarpıcı bir araştırma...

  Bir Fransız analiz firmasının yaptığı araştırma, Twitter'ın 500 milyondan çok daha az etkin kullanıcısı olduğunu iddia etti.

  Paris merkezli bir firma olan Semiocast, şirketlere ve kişilere tüketici bilgileri ve marka yönetimi çözümleri sağlıyor. Firmaya göre Twitter'ın kullanıcı sayısı 500 milyonun üzerinde de olsa sadece 170 milyonu hizmeti etkin olarak kullanıyor. Bu sayı, Twitter'ın toplam kullanıcı sayısı olarak söylenen miktarın sadece yüzde 34'üne denk geliyor.

  Hesabın "etkin" olması, son üç ayda hesapta bir değişiklik yapılmış olması anlamına egliyor. Bu değişiklikler arasında resminizi değiştirme, yeni bir kişiyi takip etme ve bir Tweet gönderme var. Twitter'da bunları yapmadan sadece dolaşan kullanıcılar da var, ancak bu kullancılar Semiocast'ın hesaplamasına dahil edilmiyor.

  Semiocast kurucusu, Twitter'ın açıkladığı 500 milyon rakamının spam robotlarını içermediğini söylüyor. Araştırmaya göre Twitter'ı en çok kullanan ülke, yüzde 33 etkin kullanıcı ile Hollanda. Japonya onu yüzde 30 ile takip ediyor, İspanya ise yüzde 28 ile üçüncü sırada.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı