Teknoloji Haberleri

  Twitter 4 önemli ismini birden kaybetti

  25 Ocak 2016 - 12:53:00

  İnternet ortamında öne çıkan sosyal medya araçlarından biri olan Twitter, sayfasına getireceği yeniliklerle gündemde. Twitter' ın paylaşımlarda 140 karakter sınırlandırılma durumunun kaldırılması ile ilgili çalışmalar yapıldığı ön...

  300 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Twitter istifa depremiyle sarsılıyor. Art arda gelen 4 istifaya açıklık getiren şirketin kurucusu Jack Dorsey, basında çıkan 'Twitter yöneticilerini kovdu' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, kendilerinin işi bıraktığını açıkladı.  Twitter'ın Ürün Müdürü Kevin Weil, Medya Müdürü Katie Jacobs Stanton, Mühendislik Müdürü Alex Roetter ve İnsan Kaynakları Müdürü Skip Schipper'ın şirketten ayrılacakları duyuruldu.

  Twitter çöktü | Twitter Türkiye'de engellendi mi?Twitter çöktü | Twitter Türkiye'de engellendi mi?

  Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey bir Tweetle bu dört ismin ayrılacaklarını doğruladı ve "çok hak ettikleri tatilerini alacaklarını" söyledi.

  Dorsey'in ilk hamlelerinden biri şirket çalışanlarının yüzde 8'ini işten çıkartmaktı.

  Şimdi aynı hamlenin üst düzey yöneticilere de yansıdığı görülüyor. Teknoloji haberleri sitesi Re/code, Twitter'ın yakında "tanınmış bir ismi" yönetim kuruluna alacağını bildirdi. Bu ismin de American Express'ten Leslie Berland olduğu kaydediliyor.

  Whatsapp Facebook ile birleşiyor mu?Whatsapp Facebook ile birleşiyor mu?


  Kasım 2013'te borsaya giren Twitter'ın önündeki en büyük zorluk, yatırımcıları şirketin büyüyeceğine ikna etmek oldu. Şirket bugüne kadar bunda pek başarılı olamadı.Snapchat ve Instagram gibi yeni uygulamalar özellikle genç kullanıcıları cezbederken, kârlı medya platformları haline geldi.

  Son Güncelleme : 25 Ocak 2016 - 13:14:04
   
  HaberlerGalatasaraybinali yıldırımFenerbahçeburçniobeak partiAlmanya