Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Twitter 4 önemli ismini birden kaybetti

  BBC Türkçe
  25 Ocak 2016 - 12:53Son Güncelleme : 25 Ocak 2016 - 13:14

  300 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Twitter istifa depremiyle sarsılıyor. Art arda gelen 4 istifaya açıklık getiren şirketin kurucusu Jack Dorsey, basında çıkan 'Twitter yöneticilerini kovdu' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, kendilerinin işi bıraktığını açıkladı.

  İnternet ortamında öne çıkan sosyal medya araçlarından biri olan Twitter, sayfasına getireceği yeniliklerle gündemde. Twitter' ın paylaşımlarda 140 karakter sınırlandırılma durumunun kaldırılması ile ilgili çalışmalar yapıldığı ön...

  Twitter 4 önemli ismini birden kaybetti

  Twitter'ın Ürün Müdürü Kevin Weil, Medya Müdürü Katie Jacobs Stanton, Mühendislik Müdürü Alex Roetter ve İnsan Kaynakları Müdürü Skip Schipper'ın şirketten ayrılacakları duyuruldu.

  Twitter çöktü | Twitter Türkiyede engellendi miTwitter çöktü | Twitter Türkiye'de engellendi mi?

  Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey bir Tweetle bu dört ismin ayrılacaklarını doğruladı ve "çok hak ettikleri tatilerini alacaklarını" söyledi.

  Dorsey'in ilk hamlelerinden biri şirket çalışanlarının yüzde 8'ini işten çıkartmaktı.

  Şimdi aynı hamlenin üst düzey yöneticilere de yansıdığı görülüyor. Teknoloji haberleri sitesi Re/code, Twitter'ın yakında "tanınmış bir ismi" yönetim kuruluna alacağını bildirdi. Bu ismin de American Express'ten Leslie Berland olduğu kaydediliyor.

  Whatsapp Facebook ile birleşiyor muWhatsapp Facebook ile birleşiyor mu?


  Kasım 2013'te borsaya giren Twitter'ın önündeki en büyük zorluk, yatırımcıları şirketin büyüyeceğine ikna etmek oldu. Şirket bugüne kadar bunda pek başarılı olamadı.Snapchat ve Instagram gibi yeni uygulamalar özellikle genç kullanıcıları cezbederken, kârlı medya platformları haline geldi.

  Twitter 4 önemli ismini birden kaybetti

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı