Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tweet yazdırmak için eleman tuttu

  Hürriyet Haber
  21 Şubat 2011 - 10:49Son Güncelleme : 21 Şubat 2011 - 14:52

  Twitter çılgınlığı, maaşlı eleman tutturdu.Bengü, yeterince vakit ayıramadığı twitter sayfasını güncellemek için bir sosyal medya yöneticisiyle anlaştı. Seksi popçu tweet'çisine ayda 1500 lira ödüyor

  BENGÜ FOTOĞRAFLARI

  Facebook, myspace, twitter gibi sosyal medya paylaşım ortamlarının son yıllarda kazandığı önem sonrası sanatçılar da bu kanalları etkili kullanmanın peşine düştü. Alicia Keys, 50 Cent, Puff Diddy gibi birçok yıldız, twitter, facebook gibi sitelerdeki sayfalarını sosyal medya yöneticilerine emanet ediyor. Bu kişiler ünlüler adına paylaşımda bulunup, güncelleme yaparken, yıldızların adına hayranlarıyla iletişimini sağlayarak para kazanıyor.
  Bu yöntemi Türkiye'de kullanan ünlülerden ilki Bengü oldu.Akşam gazetesinde yer alan haber göre;  seksi popçu, konser, klip çekimleri ve ekstralar yüzünden güncellemekte zorlandığı twitter sayfasını, ayda 1500 TL ödediği sosyal medya yöneticisine emanet etti.

  SOSYAL medya danışmanlığı hizmeti veren Medyasos'tan Bora Yeter, 'Nasıl ki basın danışmanları, menajerler varsa bu da başlı başına gelişen bir sektör. Sanatçıların takipçileriyle iletişim kurmaları, kendi yapılarını oluşturmaları adına çok önemli' diyor.  
        

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı