Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TVF Pro Beach Tour Türkiye Kupası

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından düzenlenen "TVF Pro Beach Tour" Türkiye Kupası’nın üçüncü etabı Fethiye’de tamamlandı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Fethiye Belediyesi Plaj Sporları Tesisleri’nde gerçekleştirilen karşılaşmaların bayanlar finalinde, Lion Club Energy Drink takımı ile Gizem Giraygil ve Burcu Atasoy çifti karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan 2-1 galip ayrılan Lion Club Energy Drink takımı, "TVF Pro Beach Tour" serisinin Fethiye etabını lider tamamladı.

Bayanlarda üçüncülük maçında ise CSU Resita takımı ile Burcu Başer ve Pınar Özkan ikilisi karşılaştı. Maçı 2-0 kazanan CSU Resita takımı turnuvayı üçüncü sırada bitirdi. Erkekler finalinde Nuri Şahin, Hakan Gögtepe ikilisi ile Volkan Gögtepe, Adem Mert çifti karşılaştı. Rakiplerini 2-0 yenen Nuri-Hakan ikilisi, serinin Fethiye etabını lider bitirdi. Erkeklerde üçüncülüğü ise Emir Akdoğan, İbrahim Akşeker ikilisini 2-0 mağlup eden İsmail Dericioğlu ve Engin Özbek çifti kazandı.

TVF Plaj Voleybolu Ligi Organizasyon Direktörü Oğuz Değirmenci, gazetecilere yaptığı açıklamada, TVF Pro Beach Tour"un Fethiye’deki üçüncü etabının çok heyecanlı geçtiğini söyledi. Maçlara katılan 36 sporcunun birbirinden güzel karşılaşmalar çıkardığını ifade eden Değirmenci, "Karşılaşmalarda harika bir seyirci vardı. Çok heyecanlı maçlar oldu. Seyirciden o tepkiyi görmek bize heyecan verdi" dedi.


Fethiye etabı tamamlandı

Plaj voleybolunda Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Pro Beach Tour Fethiye etabı tamamlandı. Fethiye Belediyesinin plaj sporları tesislerinde gerçekleştirilen organizasyonda, bayanlarda final maçını 2-1 kazanan Lion Club Energy Drink takımı birinci oldu. Gizem-Burcu ikilisinin ikinci olduğu bayanlarda, üçüncülük maçını Pınar-Burcu ikilisini 2-0 yenen CSU Resita takımı kazandı.Erkeklerde ise Volkan-Adem ikilisini 2-0 yenen Hakan-Nuri çifti birinci oldu. Emir-İbrahim ikilisini 2-0 mağlup eden İsmail-Engin çifti, turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

Bu sonuçların ardından turnuva sıralamaları şöyle oluştu:

Bayanlar
1. Lion Club Energy Drink
2. Gizem-Burcu
3. CSU Resita
4. Pınar-Burcu
5. Başkent Gücü
5. KKTC
7. Meliha-Esra
7. Mihrican-Merve
9. Sahra-Çiğdem

Erkekler
1. Hakan-Nuri
2. Volkan-Adem
3. İsmail-Engin
4. İbrahim-Emir
5. Bilal-Soner
5. KKTC
7. Tayga-Emir
7. Ersin-Oğuz

 

 

 

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz