« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tv'de kapıştılar

Mirsad: Milli Takım’da mücadele etmeyenler var. Mehmet: Ben başkaları gibi değilim, Milli Takım’a her çağrılışımda geldim. Hidayet: Her başarısızlıkta sadece Mehmet’i ve beni suçluyorlar, ayıp ediyorlar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Tvde kapıştılar

A Milli Basketbol Takımımız’ın oyuncuları arasındaki iç çekişme ayyuka çıktı. Avrupa Şampiyonası’nda yaşanan tarihi başarısızlığın ardından isimleri ön plana çıkan Mirsad Türkcan, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu, dün NTV’ye çarpıcı açıklamalar yaptı... Televizyondaki programda, önce Mirsad’ın dün Hürriyet Gazetesi’nde yer alan ifadeleri ve NTV muhabirine verdiği röportaj yayınlandı. Mirsad, bu röportajda şunları söyledi:

Bizde mücadele etmeyenler var

‘MİLLİ Takım’a gelen herkes egosunu bir kenara bırakmalı. Herkes kendine oynarsa bir yere varamayız. Bizim takımda mücadele etmeyen isimler var. Sırbistan-Karadağ’da yaşadığımız bu başarısızlığın sorumluları bulunmalı. Ben de dahil, her kim suçluysa cezası hemen verilmeli. Gerekirse A Milli Basketbol Takım’dan tamamen uzaklaştırılmalı.’

Mirsad, doğal ve içten değil

MİRSAD Türkcan’ın bu sözlerinden sonra, stüdyo konuğu olan Mehmet Okur, canlı yayında açtı ağzını yumdu gözünü... ‘Bunlar klasik Mirsad açıklamaları. Kendisini olaylardan çekiyor. Mirsad, istatistiklere oynayan biridir. Oynadığı takımın kazanması veya kaybetmesi onun umrunda değildir. Bunu birçok kişi bilir. Mirsad, doğal ve içten konuşmuyor.

Neden geri alındı?Geçen yıl Mirsad Milli Takım’a gelmedi. Özveriden bahsediyor, o zaman neden yoktu? Ben evlendim, Utah’a kontrat yapmaya gittim, birçok olay yaşadım ama yine geldim Milli Takım formasını giydim. Eğer disiplinden bahsediyorsak, Mirsad niye Milli Takım’a geri alındı, soruyorum?

Herkesin az çok birbirine sevgi ve saygısı var. Bizler profesyonel insanlarız. Seve seve bu forma altında oynuyoruz. Her şey bitti gibi yorumların yapılması çok yanlış. Maçları hep 2. yarılarda kaybetmemizin nedeni yorgunluk. Kiminle konuştuysam, ‘Öldüm, bittim, yoruldum’ dedi.Takımı korumalıydıMehmet’e, bu sözlerinin ardından, dün Milliyet Gazetesi’nde yer alan Milli Takım Menajeri Doğan Hakyemez’in, ‘Mehmet, Utah’la 60 milyon dolarlık kontrat yaptıktan sonra çok değişti. Takımın huzurunu kaçıran oyuncuların başında geliyor. Özel kondisyonerin dediklerini yapıyor, Tanjeviç’in dediklerini yapmıyor’ biçimindeki açıklamaları soruldu. Okur, şu cevabı verdi: ‘Talihsiz bir röportaj. Hakyemez’in oyuncuların tarafında olması gerekirdi. Yakıştıramadım. Takımı koruması gerekiyordu. Milli Takım’ı küçük görme gibi bir şey yok.

Mehmet’e ve bana ayıp ediyorlar

ELEŞTİRİLEN bir başka oyuncu Hidayet Türkoğlu da telefonla programa katılarak, düşüncelerini dile getirdi...

‘Duyduklarımız, beni ve Mehmet’i üzdü. İnanılmaz olumsuz eleştiriler alıyoruz. Takım kazandığı zaman başarı takıma, kaybettiği zaman başarısızlık iki oyuncuya kesiliyor. Ayıp ediyorlar. İstemiyormuşuz, ruhsuzmuşuz gibi sözler duyuyorum. Mantıklı konuşsunlar. Ben yılın 10 ayı ABD’de yaşıyorum, 2 ay için İstanbul’a geliyorum. Onda da Milli Takım kampları yüzünden ailemi bile doğru dürüst göremiyorum.’

Ben kimseye röportaj vermedim

PROGRAMA telefonla katılan Doğan Hakyemez, Milliyet Gazetesi’ndeki haberle ilgili bir açıklama yaptı. Hakyemez, ‘Ben kimseyle röportaj yapmadım. Konuşan Mirsad. Bütün basın mensuplarıyla bir araya gelmiş ve konuşmuş. Ben hiçbir gazeteye konuşmadım’ dedi. Doğan Hakyemez, sözlerine şöyle devam etti: ‘Başarılı olamadığımız için üzülüyorum. Eğer benim başaramadığım bir olay varsa, hemen istifa ederim. Koltuğa yapışmış gibi gösteriliyorum. Bu yanlış.’

‘Eline sağlık güzel olmuş’

NTV’deki programa telefonla konuk olan son isim, Milliyet Gazetesi’ndeki Doğan Hakyemez röportajının altında imzası bulunan gazeteci Gökhan Türe oldu. Hakyemez’in, ‘Ben kimseye röportaj vermedim’ sözleri üzerine programa katıldığını belirten Türe, ‘Bu bir sohbet toplantısında yapılan konuşmalardı. Kesinlikle ‘off the record’ değildi. Hatta kendisi bu sabah beni arayıp, ‘Eline sağlık, çok güzel olmuş’ dedi. Aradan sadece 4-5 saat geçti, ne oldu anlayamadım. Haberimin arkasındayım’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz