« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tüzün altını vurdu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trap-Skeet ve Double Trap Dünya Şampiyonası'nda 125 atışta 118 puan toplayan Oğuzhan Tüzün, genç erkekler trapta altın madalya kazanıp, ülkemize tarihindeki ilk dünya şampiyonluğunu getirdi.

FİNLANDİYA'nın Tampere kentinde atıcılık tarihimizde bir ilk gerçekleşti. İstanbul'lu atıcımız Oğuzhan Tüzün, Trap-Skeet ve Double Trap Dünya Şampiyonası'nda genç erkekler trapta dünya şampiyonluğunu kazandı. 1923 yılında kurulan federasyonumuz 76 yılda ilk kez Dünya Şampiyonu çıkarırken, Oğuzhan Tüzün 20 ülkeden 42 sporcu arasında müthiş bir performans gösterdi. 125 atışta 118 vuruşla trapta genç erkekler dünya şampiyonluğunu kazanan Tüzün, şampiyonadaki otoritelerin de büyük taktirini topladı. Gençler trapta, ABD'li Richard Habben 113 puanla ikinciliği, Yeni Zelandalı Victor Show da 113 puanla üçüncülüğü elde etti. Genç erkekler trapta mücadele eden diğer sporcumuz Zafer Akgün de 102 puanla 27'inci oldu.

Şampiyonada genç bayanlar trap yarışmasında Nihan Gürer, 75 atışta 55 puanla beşinci olurken, bayanlar skeette Emel Kurtuluş 64 puanla 15'inciliği elde etti. Skeet gençlerde ise 107 puanla Sarp Sezen ve Sami Alemdar 25'inciliği elde ettiler.

Tampere kentindeki 12 Temmuz'a kadar sürecek Trap-Skeet ve Double Trap Dünya Şampiyonası'nda bugün double trap yarışmaları yapılacak ve büyükler trap müsabakaları başlayacak. Trapta Alp Kızılsu da mücadele edecek.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler