« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tüzmen: Demir dövdükçe sertleşir

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, “Son zamanlarda, bana yapılanları da görüyorsunuz, hiç önemli değil, demir dövüldükçe sertleşir, güzelleşir, sağlamlaşır” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakan Tüzmen, AK Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe 2. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, siyasete 4 yıl önce girdiğini, 3,5 yıldır yaptığı icraatlarda, devamlı olarak milletle iç içe olduklarını söyledi.

Her zaman, milletin hizmetinde olduklarını ifade eden Bakan Tüzmen, şöyle konuştu:  “Yine, anlımız açık, başımız dik, bugüne kadar 3,5 yıl geçti. Eski iktidarlara bakın, kolay yürüyemezlerdi, zaten o kadar ömürleri de hiç olmamıştı ama biz senelerdir, bu işi yapıyoruz. Yaptığımızı, yapamadığımızı açık açık anlatıyoruz. Tabii arada biraz da yumruk yemiyor değiliz, yiyoruz. Son zamanlarda bana yapılanları da görüyorsunuz. Hiç önemli değil, demir dövüldükçe sertleşir, güzelleşir, sağlamlaşır.

Çünkü ben biliyorum ki; Kahramanmaraş'ın kahraman insanları bunu en iyi anlayan insanlardır. Burda, dövme demir meşhur. Bir de Kahramanmaraş'ın dövme dondurması, dövüldüğü için o lezzet, o sağlamlık, o güzellik var. Dünyanın dört bir tarafına ihraç edilme özelliği var.”

Üç yıldır yaptıkları icraatleri Türkiye'nin tarihine altın harflerle yazdırdıklarını belirten Bakan Tüzmen, Türkiye'nin yarınlara daha güvenle bakar olduğunu ve bu coğrafyada gündem tayin eden ülke haline geldiğini vurguladı.
Bakan Tüzmen, Türkiye'nin dünya ticaretinde en büyük 20. ve dünya turizminde 8. ülke olduğuna dikkat çekti.

'YÜKSEK ENFLASYON TARİHE GÖMÜLDÜ'

Hayat pahalılığının ve enflasyon canavarının tarihe geri gelmemek üzere gömüldüğünü dile getiren Bakan Tüzmen, ihracatın altın çağını yaşadığını, arka arkaya 3 yıl hızlı bir artış gösterdiğini belirtti.
Bakan Tüzmen, “yaşanan bütün sıkıntılara rağmen, sanayicimiz, azap askerleri olarak ifade ettiğimiz ihracatçılarımız mücadeleye devam ettiler, Türk bayrağını dünyanın gönderine çekme savaşı verdiler” diye konuştu.
Tüzmen, bugün Türkiye'de, “yabancı sermaye gelsin mi?, doğru mu?” tartışmaları yaşandığını hatırlatarak, şunları söyledi:
“Üç yıl evvel, Türkiye'de yabancı sermaye tartışılıyor muydu? Yabancı sermaye yoktu ki tartışılsın. Yabancı sermaye, bu ülkenin geleceğine güven duymasa gelir mi? Eskiden, istikrarsız dönemde, hiç yabancı sermaye uğruyor muydu? Türkiye, bugüne kadar gelen yabancı sermaye miktarından daha fazlasını son 2 yılda aldı. 2003'te 1 milyar 726 milyon dolar olan, doğrudan yabancı sermaye yatırımı, 2005'te 10 milyar dolar oldu.”
Bakan Tüzmen, yatırımların, işsizlikle mücadelede önemli olduğunu vurguladı.

'BİZ, MİLLETİMİZİ HİÇBİR ZAMAN ALDATMADIK'

Kahramanmaraş'ın 2005 yılında 224 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini, ilde Teşvik Yasası kapsamında 8 bin kişiye istihdam yaratıldığını anlatan Bakan Tüzmen, Kahramanmaraş'ın bir marka şehir olduğuna işaret etti.
Bakan Tüzmen, şunları kaydetti:  “Biz, bugün neden rahat konuşuyoruz, milletimizin öz değerlerine sahip çıktığımız için. Biz, bugüne kadar başbakanımızın bize verdiği sözü tuttuk. Dedik ki biz ne aldanan, ne de aldatan olacağız. Biz, milletimizi hiçbir zaman aldatmadık, bundan sonra da aldatmayacağız. Bizim, millet olarak ya ölesiye bir gayretle dirilme tercihimiz olacak ya da rehavete kapılma... AK Parti iktidarı olarak, ölesiye bir gayretle dirilmeyi, çok çalışmayı, bunun sonuda da Türk milletini, ecdadımızı gururla andığımız, o eski ihtiyamlı günlere götürmeyi vaad ediyoruz.

Akif ne diyor, 'bir zamanlar biz de millet hem de ne milletmişiz, gelmişiz dünyaya medeniyet öğretmişiz'. Bugün, dünden daha iyi, yarınımız daha da iyi olacak. Türkiye'nin böylesine bir şansı, bir daha kolay kolay yakalayamayacağını bilip, hepimiz ileriye doğru hareket ediyoruz. Türkiye'nin ay yıldızlı bayrağını dünyanın en büyük gönderinin en üstüne çıkartmak amacımız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler