Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tuzluçayır, Dikmen ve ODTÜ karıştı

  Fevzi KIZILKOYUN-Ender BAYKUŞ/ANKARA
  09 Eylül 2013 - 23:35Son Güncelleme : 09 Eylül 2013 - 23:36

  MAMAK Tuzluçayır’da saat 19:00’da toplanan yaklaşık 2 bin kişilik grup, dün temeli atılan cami ve cemevini protesto etti. Grup sokak aralarında ve NATO Caddesi’nde barikatlar kurarak eylemi sürdürdü. Saat 20.00’da polis, TOMA ve akreplerle gruba müdahalede bulundu. Müdahale sonrası ara sokaklara dağılan gruplar kısa süreli aralarla toplanarak gösterilerine devam etti. Polisin tazyikli su ve gazlı müdahalesine, göstericilerde havai fişek ve taşlarla karşılık verdi. Olaylarda 4 polis 7 gösterici yaralandı, 3 kişi de gözaltına alındı.

  ODTÜ’DE FİDAN DİKTİLER

  Balgat Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup akşam saat 20:00’da ODTÜ içinden Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yol şantiyesine yürüdü. Şantiyelerin tellerini kesen grup ODTÜ yerleşkesinin diğer 4 kapısına kadar yürüyüşünü sürdürdü. Sloganlar atan göstericiler belediyenin yol yapımı için kestiği ağaçların yerlerine fidanlar dikti. Geniş güvenlik önlemi alan polis eylemcilere uyarı yaptı,

  DİKMEN’DE DE GAZ

  ODTÜ ve Tuzluçayır eylemlerine destek için Dikmen’de toplanan yaklaşık 300 kişilik grup yol kapatarak Ziraat Kavşağı’na yürüdü. Dikmen Caddesi’ne barikat kurup yolu çift taraflı trafiğe kapatan gruba polis önce uyarı yaptı. Dağılmamakta direnen gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Polis müdahalesinin ardından grup ara sokaklara dağıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı